Wpis z mikrobloga

Ostatnio doszedl punkt 5 czyli "nie trzeba dawac alternatywy bo to nie klub pilkarski".


@Bloodhorn: Kuc nie potrafi zrozumieć, że nie każdy ma w partii bożka i musi robić fikoły dla partii dzień i noc by robić jej elektorat.

Natomiast co do wypowiadania się to w kilku miejscach wypowiadałem się o moim przyszłym wyborze głosowaniu. Trzymaj byś mi nie zarzucał
  • Odpowiedz
Trzymaj byś mi nie zarzucał potem:

https://wykop.pl/link/7079641/konfederacja-przeciwko-pakietowi-drozyznianemu-fit-for-55/komentarz/116073619/k0nfederacja-ostrzega-przed-religia-klimatyzmu-xd-ten-tekst-jest-ponadprzecietnie-glupi-nawet-jak-na-mariuszka-zakop-za-partyjny-spam-na-zamowienie-od#116074547

Natomiast przed samymi wyborami zrobię sobię latarnika wyborczego i zobaczę która partia mi bardziej odpowiada

@beconase: żadna partia nie spełnia moich wymagań na ten moment.


@Kryspin013: Czyli nie masz swoich przekonan i bazujesz na tym co ci wyjdzie w internetowym quizie? Czyli gdyby w latarniku wyszedl PiS to byc zaglosowal na PiS. Luz xD
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czyli proponujesz głosować na rozdawnictwo, zwiększanie inflacji i zapaść systemu emerytalnego?


@Gerax9: To ja ci tutaj też odpisze realnie i długo zamiast się bawić w agresywne docinki:

Ja patrzę na to realnie. PO mieliśmy u władzy przez 8 lat i jakoś politycy pokroju Tuska potrafili ogarnąć państwo. Mieliśmy wzrost gospodarczy, przetrafliśmy światowy kryzys a w którymś momencie mieliśmy nawet deflację. Do tego afery były no ale chyba żadna afera po nie ma nawet podejścia do dowolnej afery pisu. Do tego końcówka rządów PO to też czas kiedy wszedłem na rynek pracy i fajnie mi się zarabiało a teraz widzę, że mimo, że zarabiam dużo więcej niż kiedyś to jak te pieniądze są coraz mniej warte przez działania pisu na przestrzeni
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czyli nie masz swoich przekonan i bazujesz na tym co ci wyjdzie w internetowym quizie? Czyli gdyby w latarniku wyszedl PiS to byc zaglosowal na PiS. Luz xD


@Bloodhorn: przeczytaj co tam dalej napisałem w komentarzach, bo znowu atakujesz chochoła a mi się nie chce powtarzać w kółko tego samego. Twój komentarz idealnie pokazuje, że i ty i tobie podobnie nawet nie czytacie co się do was
  • Odpowiedz
@Kryspin013:
Dziękuję, że się postarałeś, ale twoje argumenty są fałszywe.

pieniądze są coraz mniej warte przez działania pisu na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Ale PO nie jest alternatywą, bo też chcą prześcigać się w dawaniu socjalu, to jest główny powód dlaczego zamierzam głosować na konfederację, mimo że sam jestem
  • Odpowiedz
Ale PO nie jest alternatywą, bo też chcą prześcigać się w dawaniu socjalu, to jest główny powód dlaczego zamierzam głosować na konfederację, mimo że sam jestem liberałem.


@Gerax9 PO chce po prostu wygrać wybory i musi się licytować z pisem na datki by ich elektorat zgarnąć chociaż w małej części. Inne rzeczy na elektorat pisu nie działają. Masz 8 lat srogich afer rządu pisu i elektorat dalej w dużej mierze się stabilnie trzyma.

Druga sprawa to jak sprawdzałem ich babciowe to w praktyce jest to praktycznie to czym moim zdaniem powinno być 500+ od początku tzn socjalem ale dla ludzi pracujących a jednocześnie programem zachęcającym ludzi do powrotu do pracy.
Kryspin013 - > Ale PO nie jest alternatywą, bo też chcą prześcigać się w dawaniu socj...
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

PO chce po prostu wygrać wybory i musi się licytować z pisem na datki

Zgadza się, dlatego nie warto na nich głosować. Nic nie zmienią w kwestiach gospodarczych.

Tymczasem gospodarką w tej partii to się może tylko
  • Odpowiedz
Zgadza się, dlatego nie warto na nich głosować. Nic nie zmienią w kwestiach gospodarczych.


@Gerax9: Jakoś poprzednie rządy pokazały, że potrafią się zająć godpoarką. Tylko nie rzucają populizmów jak konfederacja, że każdy polak będzie bogaty.

Jest taki efekt w psychologii, którego nazwy nie pamiętam, że jeżeli się będziesz skupiał na czymś np liczba 23, to będziesz na każdym zegarze tę liczbę widział. To samo jest w tym przypadku, skupiasz się na światopoglądzie, a nie gospodarce. Ja słyszę wyłącznie rozmowy o gospodarce, jedyna sytuacja gdzie są poruszane inne tematy to natarczywe pytania redaktora w
Kryspin013 - >Zgadza się, dlatego nie warto na nich głosować. Nic nie zmienią w kwest...

źródło: 6nsBmGn

Pobierz
  • Odpowiedz
Dla mnie priorytetem obecnie jest głosowanie na najbardziej prawdopodobną opcję która pozwoli się pozbyć PiSu.

Dla mnie też, dlatego głosuję na Konfederację.
Powtórzę się. W Polsce mamy system D’Hondta, jeżeli Konfederacja nie wejdzie do sejmu to najprawdopodobniej PIS będzie miał samodzielną większość, tak samo jak w 2015, gdy Korwin zdobył 4,76%. Jeżeli Konfederacja wejdzie do sejmu to konieczna będzie koalicja lub zawiązany zostanie rząd mniejszościowy.

@Kryspin013: Czekam na odpowiedź. Co
  • Odpowiedz
Dla mnie też, dlatego głosuję na Konfederację.


@Gerax9: No dobra, przyjmuję to. Tylko tak sobie kminię jak nawet przy 15% głosów na konfę oni pozbędą się pisu?

@Kryspin013: Czekam na odpowiedź. Co wybory słaby wynik konfy daje pisowi samodzielne rządy. Dlatego uważam, że antykonfederaci to pisowskie trolle
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

No dobra, przyjmuję to. Tylko tak sobie kminię jak nawet przy 15% głosów na konfę oni pozbędą się pisu?

Co to znaczy pozbyć się pisu? Ich się nie da pozbyć, przez najbliższe 10 lat będą mieć minimum 20-30% w wyborach, możemy im odebrać władzę, a jedyny sposób, żeby to zrobić to niedanie im samodzielnych rządów.

No śmiała hipoteza ale tutaj pod słówko konfederacja możesz wstawić dowolną nazwę partii z opozycji i będzie miało tyle samo sensu
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Kaczynski wydaje sie byc mniejszym zlem od Tuska, wiec oddam na niego glos.


@dzidzior: Zgaduję, że konfederata? Tylko, żebyś potem nie płakał jak konfederacja się nie dogada z pisem i pis będzie szukał hacków na konfę.
  • Odpowiedz