Wpis z mikrobloga

Siema Mirki!
Pytanie do tych co mieszkają w Norwegii, korzystali z operatora Telenor, bądź wiedzą jak działa tam ubezpieczenie https://www.squaretrade.com/
Otóż, zakupiłem iphone'a 13 pro max na allegrolokalnie od człowieka, który twierdził, że sprzedaje telefon zastępczy, który dostał w zamian za skradziony telefon. Sam stwierdził, że sprzedaje, bo przesiada się na iphonea 14 pro. Pudełko, w którym przyszedł był od firmy SquareTrade, totalna nówka, nieużywana, nieaktywowana, pełna gwarancja Apple. Użytkuję go od ponad 2 miesięcy i niby wszystko ok.

Dostałem od niego forwardowane maile od operatora Telenor - info o zawarciu umowy ze stycznia 2022 oraz potwierdzenie o zaakceptowaniu roszczenia ubezpieczenia z lutego 2023, czyli minął ponad rok. Na pytanie czy w takim razie telefon jest w pełni spłacony, zapewnił, że tak, bo on to brał na umowę 24 miesiące żeby dostać to ubezpieczenie od kradzieży na lepszych warunkach, a potem od razu spłacił urządzenie.
Gość ogólnie też ma jakieś tam wtyki u tego operatora i regularnie sprowadza nowe iphony do Polski, bo ma firmę w Norwegii i co jakiś czas bywa w Polsce wystawiając je na allegrolokalnie (głownie nowe telefony, nie z ubezpieczenia, tylko normalnie w oryginalnych pudełkach) - patrząc po aukcjach to sprzedał już takich dziesiątki.

Pytanie jest następujące - czy ktoś się spotkał z taką praktyką? Korzystał z usług Telenor, bądź ubezpieczyciela squaretrade? Na ile to jest legit i czy mam się martwić czy za kilka miesięcy dostanę jakąś blokadę IMEI czy coś w tym stylu? (W samych ustawieniach nie widziałem żadnej blokady urządzenia, nie ma żadnego logo Telenor, żadnych appek zewnętrznych, czysty iphone).

#norwegia #emigracja #iphone #apple #squaretrade #telenor
  • 4
@zagryzaczpl: watpie ze ktos na wykopie bedzie znal odpowiedz.
Po przeczytaniu tego to jest tak zagmatwane, ze w zyciu bym w takie cos nie wszedl nawet gdyby to byl legit. Juz wole zaplacic te pare stow wiecej i czuc komfort psychiczny niz przyoszczedzic i potem sie stresowac i szukac odpowiedzi na portalu dla patostreamow, f1, fammemma, rolnikszukazony i aferaanalna
@Galapagos_: Gdybym wiedział, że mi podeśle tylko forward maila z umowy od operatora sprzed 1.5 roku, to też bym się w to nie pchał - w opisie było, że podeśle fakturę xd Tylko dla niego "fakturą" był ten mail xD także ten