Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań, które mnie nurtują od pewnego czasu. Może ktoś będzie w stanie mi rozwiązać moje wątpliwości.

1 - Dlaczego Jezus zmartwychwstał akurat 3 dnia, a nie 5-tego czy 6-tego ?
2 - Co Jezus robił przez 18 lat między 12 a 30 rokiem życia ? To jest totalnie wycięte z Nowego Testamentu.
3 - Dlaczego Jezus został ukrzyżowany w wieku 33 lat, a nie wcześniej lub później ? Czy ta 33 ma jakiś wymiar symboliczny ?
4 - Jezus się uczył, wychowywał i nagle w Biblii jest fragment jak Jezus mówi "Królestwo moje jest nie z tego świata / Słudzy moi biliby się, żebym nie został wydany Żydom." Zastanawia mnie kiedy Jezus doszedł do tego wniosku, że ma swoje królestwo, ma swoich sługów ? Przecież jako 12 latek nie miał tej świadomości..Coś musiało się wydarzyć później.

#wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo
  • 20
@Bjorner: Przejrzyj sobie kanał Śmiem Wątpić na YT dosyć merytorycznie mówi o tego typu zagadnieniach, ale czy te odpowiedzi tam padły to nie wiem bo trochę długie te filmy i nie wszystkie oglądałem.
@Bjorner: @beer_man Raczej odpowiedzi w filmach Jonathana Pageau, koleś z smiem wątpić nie zna się na symbolice i ogólnie dużo rzeczy myli. Ogólnie tak liczby mają znaczenie w hebrajskim, każde słowo to liczba i vice versa. Zauważ, że najpierw została wskrzeszona dziewczynka tak jakby od razu, trochę dłużej młodzieniec, jeszcze dłużej Łazarz itd. Zaś Jezus tak wcześniej był w Nazarecie i był takim zwykłym człowiekiem tam w sumie, ale na pewno
@Bjorner: 2. To jest tajemnica. Są różne wersje. Istnieją podania, że podróżował a to na wyspy brytyjskie a to do Indii, Nepalu, ogólnie po świecie. Najpewniej pracował jako cieśla tak jak św. Józef.
Ciekawostka: w Japonii jest wioska w której znajduje się grób Jezusa. Według tamtejszej legendy Jezus przed 30 rokiem życia udał się do Japonii, potem wrócił do Palestyny. Przeżył ukrzyżowanie i wrócił do Japonii, tam ożenił się z pewną
@Bjorner: chcialem wyslac odopowiedzi do wszystkich pytan ale zamiast nowej linii wykop wyslal wiadomosc i nie moge jej edytowac i uznalem ze #!$%@? ta strone.
Co Jezus robił przez 18 lat między 12 a 30 rokiem życia ? To jest totalnie wycięte z Nowego Testamentu.


@Bjorner:

Wycięte? Raczej nie ujęte w sprawozdaniu przez ewangelistów. Co nie oznacza, ze nic nie wiemy.

Mt 13:54-57 "Przyszedł w swe ojczyste strony i nauczał ludzi w ich synagogach tak, że wszyscy pełni podziwu [pytali]: Skąd u Niego taka mądrość i te cuda? Czyż nie jest to syn cieśli? Czyż Jego
@Bjorner: To pytania do teologów, znawców mitów. Generalnie ten gość był typowym przywódcą sekty religijnej który sobie żył z tego co mu dali na talerz, zakładam, że takich "Jezusów" było z 1000, ale tego konkretnego grupa zaczynała się pomału rozrastać i propagowała bycie uległym i miłościwym, co było sprzeczne z wiarą ortodoksyjnych Żydów. Żydzi byli wtedy pod panowaniem Rzymu i bali się, że przez wewnętrzne wojenki religijne Rzym uzna ich teren
a Mojżesz z 1000km pieprzył się 40 lat.


@PrawdziwyM_89: Dotarli do Izraela w 2 tygodnie, ale uciekli od Mediannitów i za karę ich błąkał 40 lat aż umarł ostatni urodzony jako niewolnik. Notabene w Polsce słyszę to samo, że nie będzie lepiej dopóki nie zostanie odsunięta ostatnia osoba z komunistyczną mentalnością.