Wpis z mikrobloga

Kiedyś się nie patyczkowali. Jak ktoś był gruby to się go motywowało żeby schudł nawet zwężając drzwi wejściowe do stołówki. I nie chodzi tylko o aspekt techniczny samych wymiarów szerokość drzwi<szerokość talii, ale również doświadczanie pogardy w oczach innych kiedy blokowało się im kolejkę do jadłodajni nie mogąc się samemu przecisnąć. Miało się poczucie wykluczenia. Jesteś za gruby żeby przejść przez drzwi? Nie zjesz i będzie ci wstyd, proste.

Dziś jak się jest za grubym żeby się zmieścić na krześle np. w przychodni? Walczy się o poszerzenie krzeseł żeby można było się jeszcze bardziej rozpasać.

#bodypositive #grubancypacja #fatshaming #bekazgrubasow #przemysleniazdupy #takaprawda
WielkiNos - Kiedyś się nie patyczkowali. Jak ktoś był gruby to się go motywowało żeby...

źródło: temp_file.png7959423920615730508

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@WielkiNos ta, ludzie sie budza, jak maja 3 stopien otylosci. Ja zaczalem za szybko przybierac, to obcialem jeden posilek i cyk gotowe, zamiast pasc sie niepotrzebnie dalej, a potem plaku plaku
  • Odpowiedz
@wicherq: bądź sobie otyły i płać większe składki zdrowotne. Dlaczego mam się zrzucać na twoje lenistwo. Osoby otyłe są większym obciążeniem dla systemu zdrowotnego od osób szczupłych.
  • Odpowiedz
@Nester86: trochę z dupy porównanie bo w polsce jest na przykład wiele osób nie było w szpitalu ani nigdzie 15+ lat a jednak co miesiąc płacą składki zdrowotne, które nigdy nie miały samochodów, jednak masz drogi z ich podatków również, nigdy im nie spłonął dom i nie potrzebowali interwencji strażaków, jednak odprowadzają na nich podatki. Już nie wspomnę o hołocie na zasiłkach
  • Odpowiedz
@wicherq: ja nie mówię o nie płaceniu tylko dlaczego kwotowo mam mieć taką samą składkę jak osoby otyłe. Reszta przykładów które podałeś jest losowa. Otyłość nie jest losowa jest wyborem.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: wszystko spoko ale nie w sposób tak drastyczny. Gnębienie takich osób może zamiast schudnięcia doprowadzić do urazów psychicznych, a nawet samobójstw. Między skrajnościami są jakieś odcienie szarości i w nie należy celować.
  • Odpowiedz
@Dyskretnychlodwdrinkutopniejelod: nie żebym jakos usprawiedliwiał otyłych ale sprawdź co to jest syndrom gotowanej żaby
@WielkiNos Tylko co to znaczy kiedyś xD? W takim średniowieczu przeciętny człowiek nie miał szans być otylym bo po prostu jedzenia było tyle żeby przeżyć xD
Otyłość to głównie choroba cywilizacyjna
  • Odpowiedz
@WielkiNos: tak #!$%@? sprawianie, ze ktos ma poczucie wykluczenia to najlepsza metoda radzenia sobie z problemami xD Niech zgadnę, jesteś z tych co śmieją sie z lewactwa i feminizmu? xD
  • Odpowiedz