Wpis z mikrobloga

@reddin: bo najlepsze jest to, że rower nie jest żadnym rozwiązaniem...
przyczyną jest to co zarazem jest największym atutem zachodniego świata - mobilność ludzi i chęć podejmowania pracy z dala od miejsca zamieszkania.
  • Odpowiedz
  • 10
bo najlepsze jest to, że rower nie jest żadnym rozwiązaniem...


@siona: Co by się stało, gdyby wszystkie osoby na rowerach przesiadły się do samochodów?
  • Odpowiedz
  • 2
patrząc obiektywnie każdy środek lokomocji ma swoje wady i zalety.


@siona: Oczywiście, dlatego jestem zwolennikiem zrównoważonego transportu.

myślę, że paradoksalnie niewiele by to zmieniło


@siona: Myślę, że bardzo wiele by to zmieniło, przykład poniżej:
reddin - >patrząc obiektywnie każdy środek lokomocji ma swoje wady i zalety.

@siona:...
  • Odpowiedz
@reddin: to jest absolutna manipulacja i wierutna bzdura! najlepszym przykładem są autobusy (generalnie transport zbiorowy) - to co, ze można w niego upakować 100 osób, skoro to jest tylko 100 osób na 10 a czasem 20 minut! w tym czasie ulicą przejedzie 600 samochodów. podobnie jest z rowerami. to taka klasyczna demagogia - takie cherry picking
  • Odpowiedz
  • 2
w tym czasie ulicą przejedzie 600 samochodów.


@siona: Stanie w korku to nie jest jazda. I nie, nie uważam, że samochody należy likwidować, bo to bardzo częsty "argument" ja uważam, że transport ma być zrównoważony.
reddin - >w tym czasie ulicą przejedzie 600 samochodów.

@siona: Stanie w korku to ni...

źródło: FvQ6GtuWAAULbQF

Pobierz
  • Odpowiedz
@reddin: kolejna manipulacja
ja niestety muszę się poruszać autem - no takie uwarunkowania - a i tak niezależnie gdzie jadę jestem szybciej niż zrobiłbym to zbiorkomem
  • Odpowiedz
  • 1
kolejna manipulacja


Bo nie pasuje do twoich teorii.

ja niestety muszę się poruszać autem - no takie uwarunkowania - a i tak niezależnie gdzie jadę jestem szybciej niż zrobiłbym to zbiorkomem


@
  • Odpowiedz
@reddin: to nie kwestia moich teorii; raczej opór przed wciskaną powszechnie narracją.

Byłeś kiedyś za granicą?


@reddin: nie no - rozbawiłeś mnie :D
akurat w londynie komunikacja miejska jest przeciętna. są miasta europejskie, które mają
  • Odpowiedz
@reddin vélotaf na pełnej ;) Choć nigdy nie widziałem aż takich korków rowerowych w okolicy biura (rejon La Fayette w 9. dzielnicy). Swoją drogą, na coraz większej ilości ulic wydzialone są pasy dla rowerów i przede wszystkim kierowcy coraz częściej nie traktują ich, jako dodatkowych miejsc postojowych, co było nagminne jeszcze kilka lat temu...
  • Odpowiedz