Wpis z mikrobloga

Jak sądzicie - jeśli bitcoin będzie tak spadał i spadał, jak wielki będzie pogrom na altach? Na razie ludzie jeszcze nie robią wyprzedaży i górnicy je kopią, ale kto wie jak bardzo wpłynęłoby kilka/kilkanaście miesięcy spadków[potem i tak urośnie]. Osobiście twierdzę, że obecna bańka jest sztucznie wywołana i prędzej czy później nastąpi gwałtowny zjazd.

Do tego 99% altów niestety jest bez sensu. Jedyne do czego się przydają to zabawa w 'jestę maklerę' i pomnażanie majątku[bądź januszowanie] - zawsze to coś, tani sposób na naukę gry na[potężnie manipulowanej] giełdzie.

Moim zdaniem alty psują atmosferę wokół całego pomysłu. Community zamiast skupić się na jednym celu skupia się na tym, by jak najszybciej zarobić trochę grosza mając gdzieś sam powód w jakim oficjalnie powstał bitcoin. Do tego żeby przelać czarę goryczy doszli jeszcze ludzie od mocnych manipulacji giełdowych, którzy przez pump&dump mogą zrazić dużo ludzi do całego pomysłu :(

Pewnie moja denna ignorancja tematu btc w zakresie taktowania tego jako inwestycji przez ostatnie 3 lata ma wpływ na moje podejście. Sama idea btc bardzo mi się spodobała, ale jakoś umknęła mi zasada wydobywania btc[halving] i ich ograniczona ilość... obkupiłbym się wtedy nimi jak głupi i rozprowadzał je+całą koncepcję wśród znajomych. A tak shit happens.

Jedyne co mnie pozytywnie zaskoczyło z nowych altów to Aurora Coin - z powodu imo całkiem uczciwej dystrybucji. Ale znowu jest oparty na czystym ltc. Uczciwa dystrybucja coina opartego na pos/pow+pos byłaby chyba lepszym wyborem.

#kryptowaluty
  • 10
@Mehgods: Doge jest naprawde fajny[sam fakt "reggae-doge na lodzie" już powinien wystarczyć], ale jedno co mnie w nim martwi to aspekt techniczny. Niby doge-multibit już powstał, ale wątpię, że będzie dużo node'ów z petabajtami miejsca na dyskach.
@Mehgods: @Azeldoh: Jest juz doge/usd - Vaultofsatoshi, Moolah. Podczas spadku BTC tylko doge trzymał kurs jak skała. Nawet ten pajac MaxKeiser co wcześniej się nabijał z DogeCoina, teraz mu oddał to jak się usamodzielnił od btc na tweeterze.
@PIETREK266: @Mehgods Co też stoi za doge - najlepsza dystrybucja ze wszystkich pow coinów. I gdyby nie moje zmartwienia nt. technicznego aspektu doge obstawiałbym, że bez problemów wygryzie ltc z 2 miejsca. I kto wie, może nawet btc trochę pogryzie.