Wpis z mikrobloga

Kontynuacja wczorajszego artykułu Newsweeka o konfliktach wewnętrznych w Polsce Razem. #prawicarazemalenietymrazem

KRZYMOWSKI O PODZIAŁACH W PRJG: „Główna linia podziału w Polsce Razem przebiega między Jarosławem Gowinem i jego współpracownikami a dawnymi działaczami PJN. (…) Zaczęło się od słów Gowina, który, analizując losy wszystkich partii politycznych w ostatnich latach, za wzór postawił historię Ruchu Palikota. Projektu PJN bezpośrednio nie skrytykował, ale Jakubiak i tak poczuła się dotknięta. – Jak człowiek się z kimś żeni, to nie powinien mówić, że pannie brakuje majątku i urody”.


ROZMÓWCA KRZYMOWSKIEGO O SYTUACJI NA KONWENCJI PARTII: „W partii trwa ogólny konflikt między ludźmi z dawnego PJN a resztą. Tym razem poszło o program przygotowany przez Kowala. Gowin chyba nie był nim zachwycony, bo kazał swoim ludziom zmienić w nim to i owo. Kowal, gdy się o tym dowiedział, stwierdził tylko: „Skoro Jarek ma mądrzejszych ode mnie, to niech oni zabierają głos. Ja nie wystąpię”.


BYŁY DZIAŁACZ PJN: „Sytuacja wygląda tak, że zdjęliśmy majtki i pokazaliśmy wszystko, co mamy. Jarek przejął nasze struktury, wziął działaczy, a w zamian dał nam niewiele”.


INNY ROZMÓWCA Z PJN: „Gowin mówi, że chce robić politykę z nami, ale tak naprawdę decyzje zapadają w jakimś trzecim pokoju, do którego się nas nie wpuszcza. Siedzą tam Mirek Barszcz i Stanisław Tyszka, ludzie bez krzty politycznego doświadczenia”.


KOLEJNY ROZMÓWCA Z PJN O GODSONIE: „Niestety, ale ten mądrusi Murzyn jest dla mnie problemem”.


O BIELANIE: „Najwięcej do stracenia ma Adam Bielan, który będzie kandydować z drugiego miejsca w Małopolsce. Jeśli z tego okręgu ktokolwiek zdobędzie mandat, to będzie to Gowin. Bielan musi liczyć nie tylko na przekroczenie progu w zbliżających się wyborach europejskich, lecz także tych parlamentarnych w 2015 r. Dopiero jeśli te dwa warunki zostaną spełnione, Gowin wróci do Sejmu, a Bielan będzie mógł pojechać do Brukseli. Trudno się dziwić, że i jemu zdarzają się chwile zwątpienia. Jego plan B to wyjazd do USA”.


JEDEN ZE ZNAJOMYCH GOWINA: „ Jarek to sympatyczny i poczciwy facet. Jeździ po wsiach, ale to głupia pracowitość. Niestety okazuje się też naiwny, a naprzeciwko siebie ma często starych wyjadaczy, którzy zjedli zęby na polityce. Ogrywają go strasznie. Na razie wygląda na to, że jelonek Bambi poznaje świat”.


GOWIN I PREZYDENCI: „Najboleśniej Gowin został ograny przez prezydentów Wrocławia i Białegostoku Rafała Dutkiewicza oraz Tadeusza Truskolaskiego. Obaj jeszcze przed powstaniem Polski Razem obiecali mu wsparcie. Mieli dać mu swoje struktury i kandydatów. W międzyczasie do gry wkroczyła jednak Platforma. Zarówno Dutkiewicz jak i Truskolaski szybko zapomnieli o umowie z Gowinem i porozumieli się z wysłannikami Donalda Tuska”.


W zasadzie to ten artykuł jest dla mnie nawet budujący. Dobrze, że za sprawy programowe odpowiadają Barszcz i Tyszka(który jest mega ogarniętym gościem), a nie jakiś PJNowy beton. Dobrze też, że Gowin zdaje sobie sprawę, że jeżeli zbuduje PJN bis to #!$%@? z tego będzie. Jak widać w artykule, ale też sam to obserwuje, wielu ludzi z dawnego PJN tak właśnie by chciało, a to nie przejdzie.

#polityka #polskarazem #pjn #gowin #republikanie
  • 5
  • Odpowiedz
W zasadzie to ten artykuł jest dla mnie nawet budujący. Dobrze, że za sprawy programowe odpowiadają Barszcz i Tyszka(który jest mega ogarniętym gościem), a nie jakiś PJNowy beton


@SirBlake: Tak, to dobrze wróży na przyszłość i mówię to bez ironii. Szkoda że (w ogóle) PRJG przejęła z PJN takie osoby jak Jakubiak.

Ale od Dutkiewicza i jego komradów - to niech się lepiej trzyma z daleka, jeżeli nie chce się
  • Odpowiedz
Bielan wcale tak dużo nie ryzykuję. Przede wszystkim trafia do partii, w której ma szansę odegrać znaczącą rolę. Partii, która ma szansę poważnie zaistnieć na polskiej scenie politycznej.
  • Odpowiedz