Wpis z mikrobloga

Jaki kurs z Pythona na udemy.com jest najlepszy dla osób już będących zaawansowanymi w innym języku? Chodzi o to, by nie przeginać z rozwlekłym tłumaczeniem banałów które są wspólne dla większości języków, a skupić się maksymalnie na syntaxie i typowo "pythonowych" rzeczach.

#programista #programista15k #programowanie #python
j.....c - Jaki kurs z Pythona na udemy.com jest najlepszy dla osób już będących zaawa...

źródło: snakes_318-368381

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kokossanka: za późno na co? :p jestem seniorem w innym języku, w pracy chcą żebym nauczył się też pythona w czasie prywatnym (za co będzie podwyżka, jeśli już to zrobię)

szukam kursu który mnie szybko w niego wdroży, bez tłumaczenia co to funkcja, co to znaczy, że ona coś zwraca i tym podobnych rzeczach które są takie same w innych językach :p

przydałby mi się taki kursik wręcz na #!$%@?
  • Odpowiedz
a to przepraszam sénior. z wideo raczej 90% to #!$%@? dla przedszkolaków, ja polecam fluent python ksiazke no ale do tego trzeba chociaz te minimalne podstawy znać
  • Odpowiedz
@NCindex-15procent: nie wiem o co chodzi dokładnie, bo trochę to zdanie nie ma sensu, ale inaczej to wytłumaczę

szukam kursu, który nie traktuje ucznia jako osoby kompletnie zielonej w programowaniu, której trzeba wszystko tłumaczyć, nawet rzeczy, które występują we wszystkich innych językach
  • Odpowiedz
@just-dont-panic: To generalnie lecisz w jeden wieczór całego booka, reference material dla języka. EZ, sama przyjemność (dla mnie np.).

Ale to nie wystarczy by sobie wpisać w CV.
W zależności, co robisz to weź te najpopularniejsze libki jeszcze przeoraj, jakieś walkthrough, każdej z nich.

I zrób parę Kata we frameworku jaki od ciebie chcą.
  • Odpowiedz
  • 1
@just-dont-panic: z jakiego języka przechodzisz na pythona?

Jeśli dobrze cie zrozumiałem to zależy ci na tym żeby poznać ten tzw. pythonic ways/style/conventions. Dedykowanego tamu kursu nie wiedziałem ale każdy kurs go po trcohe zawiera bo to jednak część języka.

Ja proponuję przejrzeć dokumentację pythona. I tak trzeba się do tej dokumentacji "przyzwyczaić" żeby sprawnie się w niej poruszać, a jest całkiem dobra i ma tutorial. Przejrzenie go zatrzymując się przy co ciekawszych fragmentach zajmie może jeden dzień. I wydaje mi się że już po samym tym chwycisz ten właściwy sposób myślenia. Jak by nie było trzeba się "opatrzeć" z nowym
  • Odpowiedz
@mrq: Tak, dokładnie. Nie chce mi się słuchać jak działa pętla, bo jak działa pętla to ja wiem :p bardziej skupić się na syntaxie i konwencjach, a nie na samej teorii, która jest taka sama również w innych językach programowania.

A przechodzę z Javy. Nadal będzie ona moim podstawowym językiem, ale w pracy proszą o poznanie również Pythona dla jakiś pomniejszych zadań
  • Odpowiedz
  • 1
czy znasz kurs gdzie jednak tłumacza tak od podstaw te rzeczy


@NCindex-15procent: z dziś.

ttps://wykop.pl/link/7093545/kurs-algorytmow-i-struktur-danych-w-formie-animacji

Może kurs to nie jest ale jeśli potrzebujesz takich podstaw ;) to polecam kanał.
  • Odpowiedz