Wpis z mikrobloga

#dzialalnoscgospodarcza #b2b #amazon

Czy da się kupować na fakturę w sklepach po za UE na ryczałcie? Przykładowo na amazon.co.uk.

- Jak kupuję w Polsce, to odliczam VAT (dochodowego na ryczałcie już nie mogę).
- Jak kupuję w UE (np. amazon.de), to są dwa sposoby:
1. Mam VAT UE i dostaję fakturę na 0% VAT (i normalnie bym odliczył dochodowy, ale na ryczałcie nie).
2. Nie mam VAT UE, więc dostaje fakturę z zagranicznym VAT i wtedy co? Normalnie całość (razem z zagranicznym VAT) odliczam od dochodowego. Ale na ryczałcie nie.
- Jak kupuję po za UE, to jak punkt wyżej. Dostaję fakturę z zagranicznym VAT (nawet mając VAT UE) i co dalej?

Czy wychodzi na to, że mając ryczał nic nie zyskuję kupując na fakturę po za UE?
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: a co jeśli na Amazonie mam podany NIP? Przez to mam "konto biznesowe", więc kupując coś po za Polską dostaje fakturę z VAT 0% i wtedy w Polsce mam obowiązek rozliczyć tą fakturę. Czy kupując na amazon.co.uk dostanę fakturę z ich VAT-em?

Bo czytam tutaj i jest, że "będę rozpoznany", ale nie wiem jaką fakturę mi wystawią:
https://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_v4_sib?ie=UTF8&nodeId=201238180

Nie wiem jak to wygląda po wyjściu UK z UE :/
  • Odpowiedz
@mk321: w UE powinni wystawić fakturę bez vat i Ty powinieneś albo odprowadzić vat w PL albo złożyć vat ue i nie płacić.
Natomiast jak kupisz od osoby fizycznej czy nie zgłoszonego do vat ue to dostaniesz z ich vatem albo bez ... jest sporo opcji.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: a jeszcze kwestia tego czy teraz "sprowadzając towar" spoza UE nie naliczą mi VAT-u i cła xD

Wtedy tam VAT mógłbym sobie odliczyć. Ale przy "imporcie spoza UE" to też chyba nie jest takie proste.

Zachciało się im z UE wychodzić...
  • Odpowiedz
@mk321: usługi: UK tak jak z poza UE. Jak nalicza VAT to jest doliczony do netto u Ciebie. Jak nie nalicza rozliczasz jako import usług.
Przy towarze może być VAT i cło
  • Odpowiedz