Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, ciekawe rzeczy się dzieją w sprawie grupy Bałtyckie SOS, która aktywnie protestuje przeciwko budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Otóż kilka dni temu moje źródła doniosły, że 6 maja grupa planuje protest na plaży w Słajszewie. Na wydarzeniu miała pojawić się niemiecka telewizja Deutsche Welle.

Napisałem o tym na swoich mediach społecznościowych. Sprawę podchwycił portal Onet, który opublikował tekst, w którym przytoczono wypowiedzi Agnieszki Olszewskiej, przedstawiającej się jako członkini Bałtyckiego SOS. Pani Agnieszka potwierdziła, że protest jest planowany i że Deutsche Welle się na nim pojawi.

Kilka godzin po publikacji tekstu na facebookowej stronie Bałtyckiego SOS zamieszczono post, w którym grupa odcinała się od planów protestu, twierdząc, że pojawiające się w mediach informacje o tym wydarzeniu są nieprawdziwe.
Niestety, Bałtyckie SOS nie odpowiedziało na moje pytania prasowe dotyczące tego wydarzenia. Grupa nie odniosła się także do słów pani Olszewskiej, więc nie wiadomo, czy one również były nieprawdziwe.

Natomiast dziś Bałtyckie SOS opublikowało post, w którym... zaprasza na protest w sobotę 13 maja. Czy będzie tam Deutsche Welle? Dlaczego akurat ta telewizja pojawia się na tym wydarzeniu? Czy grupa sama zaprosiła niemieckie media? Te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi.

Ale ja jestem cierpliwy.

#polska #atom #energetyka #ciekawostki
  • Odpowiedz