Wpis z mikrobloga

Pracuję w tym momencie na Dziale Utrzymania Ruchu jako pracownik, elektryka, mechanika, pneumatyka, robota ta jest stresująca, w wysokiej temperaturze, wymagająca myślenia, kontaktu z ludźmi z produkcji, jak z tego mema ( ͡º ͜ʖ͡º).
Chciałbym zmienić pracę na coś spokojniejszego, zarobki nie są tu priorytetem, ale chciałbym jakoś się z tej produkcji wyrwać, i nie wiem czy to w ogóle możliwe biorąc pod uwagę rozpychanie się sztucznej inteligencji i tak dalej, obecnie posiadam studia licencjackie z dziedziny nie związanej z wykonywaną pracą, oraz kilka różnych techników.
Chciałbym podjąć studia inżynierskie, (skończyłem technikum informatyczne daawno temu, coś tam prostego potrafię na sterownikach #plc wyczarować, proste wizualizacje #scada też) ewentualnie magisterskie po licencjacie, i próbować coś zdziałać w kwestii przebranżowienia. Obecnie nadal duże parcie jest na kierunkach typu informatyka, a ja nie mam zamiaru uczestniczyć w wyścigu szczurów, użerać się z wykładowcami i ludźmi. Moja praca może i jest w porządku, stabilna, ale do emerytury to raczej tak nie dociągnę. I chciałbym spróbować czegoś innego. Robiłem sobie te śmieszne testy osobowości i wyszło mi INTP-T
Mam 32 lata i powoli odczuwam skutki wypalenia zawodowego. Nie wiem czy zrobienie inżyniera w tym wieku ma sens, ale chciałbym jakoś pchnąć tą "karierę" dalej, lub w zupełnie innym kierunku.
Dlatego rozważam zrobienie inżyniera na jakiejś wyższej szkole typu #san #ahe PUW, PJATK.
Z tym że trafiłem troszkę na wykłady z MIMUW, czytam to i pobieżnie coś tam rozumiem, ale nie do końca.
Wiem że są wolframy i nawet takie programy z których zaoczni korzystają, że robisz fotkę i sam rozwiązuje układy równań ale nie o to chodzi, lubię się uczyć czegoś ale tak aby to dogłębnie zrozumieć, a nie zakuć zdać i zapomnieć, obawiam się jednak, że zanim zdążę to zrozumieć, prędzej zostanie to przemielone przez tych którzy ściągną na egzaminie, ja skończę z warunkiem albo całkiem z edukacją i swój dalszy rozwój zakończę nerwicą z depresją).
Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej kwestii, gadałem już z czatem BING ale on kłamie.
Mogę się zapisać i dostać na jakieś studia ale już wytrwać do obrony to nie wiem, jak np. 120 osób zaczyna, a nie minie pierwsza, druga sesja i już ich nie ma, takie coś jest dla mnie stratą i czasu i pieniędzy.
Jednak widzę, że z czasem jeśli dziś czegoś nie zrobię, mogę zostać zastąpiony w tej branży, czy to przez młodego, dynamicznego i ambitnego, czy to przez jakąś implementację sztucznej inteligencji.
#puw informatyka podoba mi się pod tym względem, że zajęcia są organizowane tylko w weekendy online i 2x w roku w formie zjazdów stacjonarnych z piątkiem

W pracy mam do czynienia z sieciami, programowaniem, konfiguracją urządzeń, trochę elektroniką, a papier inżyniera przyda mi się bardzo przy zmianie pracy, chciałbym go zrobić dla świętego spokoju.
Mam nadzieję, że nie zostanę zwyzywany, że porywam się z motyką na słońce albo żebym zostawil bo nie umiem. Druga kwestia to, że czasem na takich studiach, grupach, można trafić kogoś inspirującego, kto popchnie karierę w zupełnie innym kierunku. Nie rozważałbym tego aż tak obficie, lecz koszta takich studiów też zbyt niskie nie są, szczególnie w #pjatk, a wydać kupę siana i być dalej w punkcie wyjścia, albo co gorsze na darmo, nie uśmiecha mi się.
#studbaza #pracbaza #rozwojosobisty #pytanie #chatgpt #przemysl
szoloda - Pracuję w tym momencie na Dziale Utrzymania Ruchu jako pracownik, elektryka...

źródło: comment_1605256772ITM3E2vReOwchHS3N12BFv

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@szoloda: co da ci najwięcej w szukaniu pracy w biurze 2023 tutorial 2.0
- looksmax, zadbaj o wygląd jak jest zdalnie rekrutacja o kamere, o oświetlenie o ubranie
- przyzwyczaj się do mówienia publicznie zapisz się na toastmaster
- angielski podszkol na c1 a jak znasz niemiecki c1 to już wogóle dostaniesz mase hajsu i prace odrazu.
  • Odpowiedz
  • 1
@randomex58: co do 3 to z niemieckim u mnie kiepsko, lepiej angielski, ale wychodzi na to, że jeżeli bym chciał coś studiować to jakaś filologię angielską, bo tam jest certyfikat angielski c1 plus niemiecki b2
ad1. biorąc pod uwagę, że jestem łysy to chyba tylko przeszczep albo na siłownię iść
ad2. nie mam problemu z tym bo często muszę się użerać z ludźmi w pracy.
Dziękuję za odpowiedzi.
  • Odpowiedz