Wpis z mikrobloga

Usłyszałem pewien argument, że nie ma co wspominać o pomocy Ukraińców dla Polski w wojnie z bolszewikami, ponieważ to było 20 tys osób. Również padały argumenty przeciwko ukraińcom, że służyło w armii bolszewickiej ich parenaście %.
Otóż drodzy wołyniacy, w 1943 roku UPA liczyło również 20 tys członków
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Powsta%C5%84cza_Armia

Czy to oznacza, że za zbrodnie odpowiedzialny jest jedynie ułamek procenta populacji ukraińskiej? Tak czy nie? Liczby grają rolę czy nie?
Jak te 20 tys mają się do milionów ukraińskiego pochodzenia?

B.....n - Usłyszałem pewien argument, że nie ma co wspominać o pomocy Ukraińców dla P...

źródło: liczba

Pobierz
  • 20
@BayzedMan:

Usłyszałem pewien argument, że nie ma co wspominać o pomocy Ukraińców dla Polski w wojnie z bolszewikami, ponieważ to było 20 tys osób. Również padały argumenty przeciwko ukraińcom, że służyło w armii rosyjskiej ich parenaście %.


Armia rosyjska walczyła wtedy po stronie polskiej, rząd bolszewicki nie był rządem rosyjskim, rząd rosyjski pod wodzą wodza Armii Rosyjskiej generała Wrangla znajdował się na Krymie.
@BayzedMan: weź poczytaj zanim zaczniesz pisać. UPA wprowadziło plan jak unormować zbrodnie, jak sprawić by mieli poparcie społeczności, co zrobić by nie stali się zbrodniarzami... Różnymi sposobami sprawili, że ludność cywilna do ich mordów dołączyła. W myśl zasady każdy będzie miał krew na rękach, to nikt nie będzie się czepiał. W tym ludobójstwie brał udział cały nardów ukraiński. Dlaczego cały? Otóż każdy Ukrainiec ma kogoś w rodzicie kto się do tego
W tym ludobójstwie brał udział cały nardów ukraiński. Dlaczego cały? Otóż każdy Ukrainiec ma kogoś w rodzicie kto się do tego przyczynił.


@N331: Profesor Motyka liczbę Ukraińców biorących udział w mordowaniu Polaków szacuje na 35-45 tys. - na skalę liczącej pięć milionów społeczności zachodnioukraińskiej, a nie mówimy przecież w ogóle o Ukraińcach ze wschodu.
@wladdan: @BayzedMan wy to jesteście udani razem z tymi co was pulsują. Debatujecie nad czymś co zostało zbadane przez historyków i przedstawiene przez nich. I podważacie to bo coś wam się wydaje XD z taką metalnością idzie sobie na ruski wykop. Tam sobie podwarzajcie historie
@BayzedMan: Odpowiedziałbym ci na te pytania, ale wolę obserwować jak twoja choroba postępuje :)

Przy okazji, raczej nikt ci nie udzieli merytorycznej odpowiedzi, bo wtedy byś ją skasował jakby była dla ciebie niewygodna.
Zadałbym ci kilka pytań, ale albo je usuniesz, albo zgłosisz lewackiej moderacji jak ostatni mój wpis z pytaniami kierowany do ciebie i go usuną.
n.....t - @BayzedMan: Odpowiedziałbym ci na te pytania, ale wolę obserwować jak twoja...

źródło: dzień dobry pani

Pobierz
@neeet: Zesrałeś się a nie masz merytorycznych argumentów na moje pytania, typowe dla kacapskiej propagandy. Gówno macie a nie dowody i fakty, operujecie na emocjach i nie jesteście wstanie swoich twierdzień mongolskich w żaden sposób udowodnić.
wy to jesteście udani razem z tymi co was pulsują. Debatujecie nad czymś co zostało zbadane przez historyków i przedstawiene przez nich. I podważacie to bo coś wam się wydaje XD z taką metalnością idzie sobie na ruski wykop. Tam sobie podwarzajcie historie


@N331: Jeżeli zostało zbadane i udowodnione, to jaki problem jest przedstawić merytoryczne argumenty i dowody na poparcie swojej z dupy wyjętej tezy?
No właśnie taki problem, bo tacy
@N331: sprawdź na yt co to są ludzie udani ;) i czy tam są nasze nazwiska.
@manjan Tu nikt nie rozgrzesza ich, #!$%@? powinni przestać gloryfikować zbrodniarzy.
To jednak jest proces który ciężko teraz wymuszać na nich bo mają wojnę.