Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki,

zamieniam 2 monitory 24" FullHD na jeden monitor 34" Ultrawide.
Monitor głównie będzie używany do HomeOffice (CAD, ogólna inżynieria, spotkania) oraz ogólnego użytku, sporadycznie granie w małowymagające gry, do gier mam PS5+TV. Głównie praca na Windowsie, ale niewykluczam w przyszłości MacOS.

Wymagania:
- 34"+
- dobra czytelność (ale myślę, że cokolwiek z tej półki będzie lepsze niż 2x24" FullHD)
- USB-C z PD min. 65W
- 1440p
- regulacja wysokości
- dobrze, zeby miał wbudowane głośniki
- cena około 2500zł, ale mogę dołożyć do czegoś naprawdę wartego

Póki co, znalazłem takie 3 modele:
- Dell S3423DWC​​
- LG 35WN75CP-B​​
- Philips 346B1C/00​​

ale jestem otwarty na inny propozycje!

#monitory #homeoffice #programista15k #pcmasterrace
  • 14
@kierowca_furmanki: Posiadam LG 35WN75CP-B​​ i jest spoko. Jedyny minus dla mnie to fakt, że "najniższy" poziom wysokości jest dość wysoko. No i zapomnij o tym, że Ci jakiś uchwyt go utrzyma :) Power Delivery działa spoko, zawsze to jeden przewód mniej przy korzystaniu z laptopa. Trochę nie chce gadać z docking station DELL i musze przy uruchamianiu laptopa czasem odłączyć USB i podłączyć na nowo żeby załapał obraz (nie sprawdzałem na
No i zapomnij o tym, że Ci jakiś uchwyt go utrzyma :)


@B3ryl: niby czemu? Widzę, że trochę ponad 6 kg bez podstawy waży. Na luzaku można wrzucić na uchwyt (co wszystkim polecam, pozbycie się podstawy monitora z biurka to zawsze świetna sprawa).
@MrGalosh @rimyi
Taa te uchwyty za 80zł... Może i utrzyma taki uchwyt monitor, że nie zjedzie Wam na sam dół. Ale problemem jest pochylenie monitora, mam uchwyty po 300+ zł np. DURONIC i mają problem nawet z 29" ultrawide.
@B3ryl: te uchwyty się reguluje, dude. Ustawiasz pochylenie tak jak ma być i dokręcasz. Mam uchwyt NB F160 i z ważącym ponad 6 kg monitorem 31" radzi sobie bez problemu ¯_(ツ)_/¯
Dla potomnych, jestem super zadowolony z zakupu. Zakrzywienie jest bardzo subtelne, komfort pracy wysoki, port USB-C z Power Delivery jest świetny w połączeniu z kompatybilnym laptopem. Dell Display Manager też robi robotę w arranżacji okien.