Wpis z mikrobloga

@damienbudzik: ja to teraz jestem spadkowiczem i bede donosil na wszystkich zeby sprawdzali czy przypadkiem ktos nie oszukiwal przy zakupie. Odczekam kilka lat i cyk donosik, zeby cofnieto doplaty i zeby somsiad co oszukiwal musial oddac z nawiazka. Przyjemne z pozytecznym.
  • Odpowiedz
@damienbudzik Hala garażowa powinna mieć osobną księgę wieczystą, a Ty będziesz miał w niej udziały. W takiej sytuacji nie ma problemu, aby wziąć ten kredyt na samo mieszkanie. Najlepiej jednak zapytaj bezpośrednio u dewelopera.
  • Odpowiedz
@francoisinho: Niby dlaczego? Trzy razy przeprowadzałem się i za każdym razem miejsce we wspólnej hali garażowej było na osobnej KW. Za to osobne garaże w bryle budynku były na tej samej co mieszkanie.
  • Odpowiedz
@wetorek2: a co ma być? Nic, przeciez nie będzie brał drugiego BK2%.

Jeśli OP chce się o niego starać to musi spełniać pewne wymagania. Jako singiel nieruchomość nie może być warta więcej niż 700k, więc jest wykluczony. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dokupić miejsce garażowe w osobnej transakcji, ale nie będzie ono miało tak preferencyjnego oprocentowania.
  • Odpowiedz
Nic nie stoi na przeszkodzie, by dokupić miejsce garażowe w osobnej transakcji, ale nie będzie ono miało tak preferencyjnego oprocentowania.


@francoisinho: @damienbudzik: to tez zalezy. jak od dewelopera, to niektorzy robia tak ze miejsca niby maja swoja stawke, ale pozniej sie okazuje ze miejsce obowiazkowe i nie ma oddzielnej ceny, bo trzeba by zaplacic inna stawke vat. a nie zrobia wyjatku dla jednego kupujacego, bo maja interpretacje podatkowa i US
  • Odpowiedz
Kolega pyta czy jak kwota mieszkania z garażem przekracza 700 000 zł to czy mogę kupić mieszkanie osobno i garaż osobno, żeby się złapać na kredyt 2%?


@damienbudzik: Najczęściej spotykane są dwie formy prawne miejsca postojowego. Pierwsza z nich to miejsce postojowe przynależne do lokalu mieszkalnego, nie ma wtedy możliwości dysponowania nim osobno. Druga forma to udział w hali garażowej z osobą księgą wieczystą. W takim przypadku miejscem postojowym można dysponować
  • Odpowiedz
@marcpol: a czy to prawda, że w przypadku tej drugiej formy, kiedy miejsce ma osobną księgę, to chcąc kupić takie miejsce wraz z mieszkaniem na jeden kredyt to nie można miejsca wtedy objąć bezpiecznym kredytem 2%?
  • Odpowiedz
@marcpol: a czy to prawda, że w przypadku tej drugiej formy, kiedy miejsce ma osobną księgę, to chcąc kupić takie miejsce wraz z mieszkaniem na jeden kredyt to nie można miejsca wtedy objąć bezpiecznym kredytem 2%?


@meister_chlepka: Tak, to prawda. Można jednak takie miejsce postojowe kupić za gotówkę.
  • Odpowiedz
@marcpol: jeszcze raz Cię wywołam, sorry, że tak męczę ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy wg Ciebie kupno dwóch miejsc parkingowych (konkretnie to miejsca rodzinne jedno za drugim), jeśli są na tej samej KW i przypisane do mieszkania, przekreśla możliwość objęcia ich kredytem 2% lub ewentualną utratę/stwierdzenie wyłudzenia dopłat w przyszłości? Załóżmy, że zakup miejsca w ogóle nie jest obowiązkowy.
  • Odpowiedz
@marcpol: jeszcze raz Cię wywołam, sorry, że tak męczę ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy wg Ciebie kupno dwóch miejsc parkingowych (konkretnie to miejsca rodzinne jedno za drugim), jeśli są na tej samej KW i przypisane do mieszkania, przekreśla możliwość objęcia ich kredytem 2% lub ewentualną utratę/stwierdzenie wyłudzenia dopłat w przyszłości? Załóżmy, że zakup miejsca w ogóle nie jest obowiązkowy.


@meister_chlepka: Takie miejsca są przynależne do nieruchomości
  • Odpowiedz
@marcpol: dzięki wielkie! Korzystasz może z czegoś w stylu buymecoffee? Bo za tyle pytań co mi tu odpowiedziałeś to bym chętnie się odwdzięczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@meister_chlepka: Nie korzystam. Jeśli czujesz taką potrzebę to możesz wpłacić na dowolną organizację charytatywną.
  • Odpowiedz