Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie co do DVBT. Jak rozumiem, we Wrocławiu kierujemy się na nadajnik znajdujący się na Ślęzy. W linii prostej mam około 30km, jednak raczej nie uda się wykombinować, aby nie przysłaniaj żaden obiekt, ani dom. Testował ktoś na sygnale odbitym i na ile działały podstawowe kanały?
#dvbt #telewizja #wroclaw
  • 16
  • 0
@Iudex: ale też w jakiejś nietypowej sytuacji, gdy antena nie ma "widoku" nadajnika? Dom w drugiej linii zabudowy i kombinuję, czy dam radę wrzucić antenę na kominie, czy muszę coś innego kombinować....
Dobrze mowia, pokrycie terenu nie jedno ma imie, ale w ogole co ty chcesz na dvbt ogladac? U mnie na drucie ok 3m zbiera, jakosc tych kanalow to ZENADA i syf. Nie ogladam w ogole naziemnej. Rozwin kabel, srodkowa zyla do niego i moze bez anteny zewnetrznej bedziesz mial to co chcesz akurat.
@bachus: Na poprzednim mieszkaniu miałem dokładnie jeden blok który zasłaniał mi Ślęzę. Przyszedł majster, postawił antenę i skierował na dach kościoła, złapał i działało ;)
  • 1
@marsjanin2012: jestem starej daty (40+). Poza Netflixem, HBO itd. lubię oglądnąć Harrego Pottera, czy inny "hit" Polsat czy TVN, bo przynajmniej ktoś za mnie decyduje kiedy jest przerwa na prysznic/zrobienie kolacji, czy siku ;-)
A tak całkiem poważnie - nie wyobrażam sobie być całkowicie uzależnionym od internetu jeżeli chodzi o telewizor. Czasem jednak są sytuacje, gdy trzeba włączyć jakieś "wiadomości".
@bachus: tylko TVN jest a TVP1 to nie musze ci tlumaczyc? Moze byc w podobnym wieku. Ja jakosci HD i niskiego bitrate nie znosze i mam TVN24 z playera oraz streamingi bo tu 4K pokazuje pazur na 65" ale co tam chcesz... tv wlaczylem testowo i podziekowalem za ta padline za ktora nawet chca abonament podobno, usunalem tuner wiec moj tv nie jest niczym innym jak smart monitorem obecenie. Abonament sie
@bachus Właśnie tak. Środek blokowiska, zasłonięte całkiem, koleś obrócił antenę zupelnie inaczej niż ja próbowałem i cyk, zaraz wszystko załapało jak trzeba.
@grzegorz_kk: na YT gosc prowadzi kanal o antenach ( z poznania taki, nawet sympatyczny) polecam poogladac jak kogos ciekawi temat anten :) A najlepsza beka to kable, kurłaaaa najtansze, spekane po 5 latach i ciagna wode (kapilarnie jak sznur) ktora pozniej leci np do dekodera i tam zalewa elektronike :D Ogolnie temat do ogarniecia totalnie samemu ale jak komus sie nie chce ot wypada kumatego i uczciwego speca zawolac. Jak ten
@grzegorz_kk: no sam przerabialem temat, moze wody mi nie zaciagnal ale jak patrze ze sniezy obraz to mowie zarobie ponownie koncowki Fki (to bylo 20lat temu kurła, analogowa karta TV do PC wymagala mocnego sygnalu). Obieram kabel a tam kurła pył jak mąka a to ... tlenek aluminium :D Caly oplot sie w proch obrocil. Kabel kupilem na Robotniczej (gielda). Dzis mam dom i sam robilem instalacje, kabel triset 113 i