Wpis z mikrobloga

mirki bo juz mnie #!$%@? strzela z klimatyzacja skoda fabia 2 1.9 tdi, jakies 10 miesiecy temu klimatyzacja została uszczelniona i dobity czynnik odgrzybianie itp pełen serwis zrobiony przez byłego właściciela (na 100 procent zrobione faktura plus auto od bliskiej rodziny), przestal działać 1 bieg chlodnicy o czym tu pisałem udało się to naprawić, sterownik wentylatorow zgnite kostki tez naprawione, od razu po zakupie czyli około tygodnia po serwisie po włączeniu klimatyzacji bylo słychać pisk z nawiewu ale ustawał po 10 sekundach i cisza byla, więc olałem sprawe niedoinformowany ze oznacza to coś złego, teraz pisk sie nasilil słychać go ciagle na 1 i 2 biegu wentylatora nawiewu na 3 i 4 nie słychać ale pewnie zagłusza go po prostu glosnosv samego wentylatora, pisk czasem jest a czasem go po prostu nie ma ale teraz jak jechalem zjeżdżałem z dość dużej dłuuugiej górki hamując silnikiem (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie XD) i klimatyzacja przestała chłodzić, wyłączyłem ja i włączyłem i znowu chłodzi bardzo dobrze ale pisk dalej jest w losowych momentach, najczęściej po odpaleniu auta i włączeniu klimy ale czasem jest ciągle albo czasem go w ogole nie ma, jak as od klimy sprawdzi szczelnosc i powie ze szczelność jest tak jak poprzednim razem to jechac do innego chłopa czy tu jest coś innego #!$%@??
#mechanikasamochodowa #skoda #vag #klimatyzacja
  • 10
@Tomekv23: używany wentylator z silnikiem kosztuje max 100zl, wymiana przy odrobinie doświadczenia to max 30 minut i cztery narzędzia (no chyba, że to BMW, to wtedy 4 dni).
Jeden torx, nasadka 7 lub 8mm, coś do podważenia tapicerki bez kaleczenia i krzyżak ewentualnie.
Nie bawiłbym się w smarowanie, bo to da efekt na kilka miesięcy.
Może się też okazać, że wentylator stał długo i nierównomiernie osiadł kurzem. Mycie może przywrócić mu
  • 0
@dict To nie wentylator syczy, dzwiek jest identyczny jak w filmikach na yt ze brak czynnika, tylko ze u mnie chłodzi normalnie i występuje sporadycznie i sporadycznie klima przestaje chłodzić a chyba z tego co się orientuje to producenci wpadli na świetny pomysł i postanowili zamontowac tak wentylstor ze jak chcesz go wymontować to wywalasz deskę rozdzielcza bo nie ma dojscia