Wpis z mikrobloga

Jak poniższa operacja wyglądałaby w #ios?

1. Wrzucam muzykę albo filmy na telefon z komputera.
2. Korzystam z aplikacji X do ich odtwarzania.
3. Aplikacja X przestaje mi się podobać. Pobieram konkurencyjną aplikację Y.
4. Korzystam z aplikacji Y.

Tak to wygląda na Androidzie. Ale słyszałem, że iOS ma #!$%@? system plików czy coś. Czy na #iphone byłby z tym jakiś problem? Czy musiałbym np. ponownie przerzucać pliki na komputer i następnie jeszcze raz na telefon? Na czym polega ta "dziwność" systemu plików w tym systemie operacyjnym?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kliko: tak by to wyglądało na iOS:
1. Wrzucam muzykę albo filmy na telefon z komputera.
2. Korzystam z aplikacji X do ich odtwarzania.
3. Aplikacja X przestaje mi się podobać. Pobieram konkurencyjną aplikację Y.
4. Korzystam z aplikacji Y.

Dziwność polega na tym że pliki maja inne rozszerzenie.
  • Odpowiedz
@Kliko: dziwność polega na tym, że to zależy od aplikacji. Jeśli filmy i muzykę wrzucisz oficjalną drogą, to muzyka wyląduje w aplikacji Muzyka, a filmy w aplikacji TV. I tych oficjalnych bym się trzymał, bo oficjalna aplikacja do filmów, jako jedyna obsługuje opis odcinka, czy wyświetla listę aktorów (o ile tak otagujemy film w formacie .m4a, lub .mp4, a tylko te kontenery da się szczegółowo tagować),
  • Odpowiedz
  • 0
@Korda:

oficjalna aplikacja do filmów, jako jedyna obsługuje [...] możemy wybierać też spośród wielu dodanych do kontenera napisów i ścieżek dźwiękowych


Inne aplikacje do oglądania filmów nie mają takiej możliwości? Wybór ścieżek w mkv to potrzebna dla mnie funkcja. Miałem sobie zamiar zainstalować tę
  • Odpowiedz
Inne aplikacje do oglądania filmów nie mają takiej możliwości?


@Kliko: mają. Bardziej chodziło mi o to, że ma wszystko, co potrzeba + jeszcze obsługa tagów, więc rzadko pojawia się scenariusz, byś musiał sięgać po coś innego (czego wyjątkiem jest odtwarzanie filmów z serwera, nie obsługiwane domyślnie przez oficjalną aplikację rozszerzenia, albo odtwarzanie ściągniętych filmów z poziomu smartfona). Poniżej kadr aplikacji, którą mi podałeś. Ma pełną swobodę, a film odtworzyłem z
Korda - > Inne aplikacje do oglądania filmów nie mają takiej możliwości?

@Kliko: maj...

źródło: IMG_9849

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kliko: oczywiście jak jesteś na Windowsie, to by widzieć foldery iOS, to musisz zainstalować iTunes i robisz to za pośrednictwem jego. Możesz też sobie ułatwić sprawę i odpalić PairDrop w przeglądarce na iPhone i Komputerze i w ten sposób przesłać sobie w szybki sposób film (i to bez kabla, choć teoretycznie tak też i przez iTunes się da, ale prościej i wygodniej w ten sposób komuś, kto nie jest obeznany).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Korda
Zakładamy, że mam już pliki na telefonie. Nie mogę po prostu zrobić kopiuj-wklej w aplikacji Files na telefonie do folderu nowej aplikacji? Muszę to zrobić przez komputer?
  • Odpowiedz
  • 0
@Korda: E, to zajebiście. Czyli największa upierdliwość to wgrać pliki na telefon. Będę to robić przez kabel, bo po wifi jest wolno, a mam tego wiele GB. iTunesa nie cierpię (usunięcie tego programu w 100% jest chyba niemożliwe, to zostawia w systemie syf niczym jakieś malware), ale słyszałem o alternatywnym programie iMazing, z którego pewnie będę korzystać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Korda: A jest jakaś rada na albumy zdjęć? Tzn. mam kilkanaście folderów z różnymi typami zdjęć (memy, zdjęcia z aparatu, itp.). Na Androidzie prosta sprawa - otwieram dowolną apkę typu Galeria i widzę moje foldery ze zdjęciami. Z tego mi się wydaje, to jeśli wrzucę je na iPhone'a i wejdę do galerii, to wszystko będzie razem? Coś tak słyszałem.
  • Odpowiedz
@Kliko: Taa, będzie wszystko razem, ale możesz tworzyć albumy i tam wrzucać memy (niestety wciąż wówczas będą na głównej taśmie). Ja jednak żeby oczyścić sobie główny widok zdjęć z memów i obrazków, to je zaznaczam i wybieram Ukryj. By je zobaczyć, to wchodzę w zakładkę Ukryte i tam je oglądam.
  • Odpowiedz
@Kliko: dodam że iPhone (gdy go podłączysz do ładowania), rozpoznają twarze w galerii, które możesz później nazwać. Później będzie tworzyć wspomnienia z danymi ludźmi i miejscami.
  • Odpowiedz