Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika #budownictwo #oze #pompaciepla

Mirki prośba o poradę, czy taka oferta jest dobra zarówno jeśli chodzi o jakość sprzętu jak i cenę?

Mam pompę ciepła, ale w związku z nowymi zasadami nie wiem czy jest sens brać pv z dużą mocą bo jak będę w zimę potrzebował to i tak produkcja nie będzie super duża. Dlatego mam dwie oferty na 4,05kW (21 900zł) oraz 5,67 kW (27 680zł).

Podzespoły:
-Moduł monokrystaliczny Viessmann Vitowolt M 405 WE (czarna rama, 35 mm grubości) (12 lat gwarancji na produkt/ 25 lat gwarancji na
wydajność liniową)
- Inwerter trójfazowy FoxEss T4 G3 o mocy 4 kW (12 lat gwarancji)

Nie znam w ogóle tej firmy od inwertera, ale nie siedzę mocno w tym.
  • 12
via Wykop
  • 0
@robertx: ehh no to jest lekki dramat. Wiadomo każdy musi zarobić za swoją pracę, tym bardziej że ja się na tym nie znam zwyczajnie. Tylko trochę ten zarobek zwala z nóg. Czekam jeszcze na jedną ofertę, ale nie spodziewam się nie wiadomo czego. Tak chyba po prostu ten rynek wygląda z tego co czytałem też tu na wykop.
via Wykop
  • 0
Dodam jeszcze, że jeśli ktoś z Was chce przygotować ofertę to adres 82-200 Malbork. Szczegóły mogę podesłać na priv.
@robertx @ysza

Jedyne co mnie zawsze bawi to fakt, że etatowiec porównuje prace do firmy. Zwykły #!$%@? etatowy robak tłumaczy ile sie zarabia na działalności, ale sam nic nie zrobi prócz krytyki.

Jest to jeden a czasami dwa dni montażu, po za tym jeden dzień przed samym montażem to planowanie, organizacja tygodnia, wykonanie projektu, przygotowanie towaru. Po montażu przygotowanie i przesłanie dokumentów do dostawcy energii. Fakt, zajmuje to do godziny, może dwóch,
via Wykop
  • 0
@Zarzutkkake
Dzięki za opinię. Ja nic nie mam absolutnie do tego kto ile zarabia, potrzebuję usługi, robię kilka wycen i coś wybieram bo sam tego nie ogarnę. Też prowadzę firmę, też branża budownictwo, co prawda JDG ale wiem co się składa na całą cenę.
@ysza wyceny i tak dostaniesz na najtańszych podzespołach. Do malborka mam 30km (żuławy here), mogę podpowiedzieć jedynie czy profile, uchwyty i cała reszta dobrej jakości (najlepiej keno), ewentualnir po montażu mogę podpowiedzieć, czy robota jest wykonana spoko. Tak to roboty mam w bród i na miejscu jak i w de.
via Wykop
  • 0
@Zarzutkkake: no to chętnie bym poprosił o wycenę jeśli chcecie coś zrobić "na miejscu". Sam pochodzę z żuław więc trzeba wspierać lokalny biznes oraz mirka :) napisałem na priv
@ysza: siema ;)

https://wykop.pl/wpis/71187953/siema-wiecie-po-czym-poznac-gowno-firme-foxess-akt
Paneli Viessmann nie znam, za dużo tego, ale cholera brałbym od jakiejś firmy która jest w tym specem. Wiesiek chce być specem od wszystkiego ...

Czy się opłaca? Jak zaczniesz płacić 1.2zl za kw prądu to szybko założysz.
Na nowych zasadach sprzedajesz i kupujesz prąd. Może opłacalność mniejsza ale zawsze jest.
Brałbym instalacje max rozmiarów. Aby starczyło na prąd bytowy i ogrzewanie.

No i na koniec to
via Wykop
  • 0
@kuncfot: siema, właśnie po dodaniu wpisu zobaczyłem Twój wpis i dało do myślenia. Zapytam ofertę na czymś lepszym. Te moduły viessmann też mnie zastanawiają. Nie znam się, ale obstawiam że klepie to fabryka longi czy Inna a oni dorzucają procent za swoją naklejkę.
@ysza: W tych widełkach cenowych, które podałeś można spokojnie zrobić instalację z falownikiem hybrydowym Huawei.
Co do modułów Viessmana to sprawdż, czy nie wygląda to jak w przypadku Blaupunkta, czyli jak robisz patyczki do uszu to kupujesz sobie prawo do używania marki Blaupunkt na patyczkach do uszu. Blaupunkt już od ładnych paru lat sam niewiele produkuje, tylko żyje z praw do używania logo/marki ;)
Akurat przed majówką wyceniałem dla swoich klientów