Wpis z mikrobloga

Witam, jestem właścicielem kawałka lasu obok lasu państwowego oraz pola, które leży przy wspomnianym moim lesie. Na tym polu rosną młode drzewka i dojazd tam jest przez moją prywatną drogę polną. Sąsiad postawił sobie na swojej działce obok ambonę myśliwską skierowaną na moje pole i zaczął w moim lasku na polu wysypywać kukurydze, buraki, kości itp. jako pokarm wabiący zwierzęta. Leży tam spora górka tego syfu, więc myślę, że strzelają w mój teren. Z tego co wiem mają zarejestrowane koło łowieckie i moje tereny leżą na rejonie tego koła łowieckiego. Czy mogą bezkarnie syfić na moim polu, robić koleiny na mojej drodze? Człowiek podcina drzewka, żeby jako tako wyglądało, a #!$%@? tam niemiłosiernie. Czy nie powinni mnie najpierw zapytać o zgodę tylko samowolnie robić co się chce? Gdzie z tym uderzyć i co robić? Czy ma ktoś jakieś doświadczenie?
#lasy #polowanie #rolnictwo
  • 14
@EnderWiggin a wlasciciel tego kawałka lasu może wyglądać jak dzik , lepiej uważać co się teraz robi w lesie wszędzie mogą być foto pułapki jeszcze mozna sobie problemów zrobić
@ztakisam: Kręć aferę. Jak coś jest Twoje to żadna noga tam nie ma prawa stanąć. A jak wejdzie ktoś to strzel mu w dupę i mów, że też polujesz i myślałeś że to dzik.
@ztakisam: Powinni. Zostaw kartkę na ambonie że jesteś właścicielem i prosisz o kontakt. Jak nie pomoże to w gminie dadzą ci kontakt do zarządzającego. Jeżeli sobie nie życzysz to zabiorą towar bez gadania A może się jakoś dogadacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jadłeś kiedyś dzika?
@EnderWiggin @legomax @vidic15 @gawronfly afera rozkręcona, gmina bardzo się przejęła. Mam mieć dziś nalot ludzi, którzy się tym zajmują i mamy się dogadywać. Co ciekawe kółko łowieckie twierdzi, że nie mają tam zarejestrowanej ambony. Szczerze, nie obchodzi mnie czyje to jest, kto tam wysypał odpady, zniszczył drogę. Ma być doprowadzone do stanu jaki był.
@EnderWiggin jeśli za 2 tygodnie pojadę i zniknie, oczyszcza teren jak się umówiliśmy to mam wywalone. Nie chcę żadnych pieniędzy, nie spoufalam się z tym środowiskiem. Udowodniłem, że nie jestem osobą co machnie ręką na takie akcje jak moi sąsiedzi. Nie wywiążą się? Mam zdjęcia i cyk policja oraz starostwo powiatowe. Rozmowa w tej sprawie była na monitorowanej posesji, więc mam dowód rozmowy w formie nagrania. Myślę, że więcej za mojego życia