Wpis z mikrobloga

hej, podczas jazdy nagle wyświetliła mi się kontrolka płynu chlodniczego, po paruset metrach zjechałem zaparkowałem, otwieram maske, a zbiorniczek pusty, schylam sie pod auto, a za chłodnicą ( nie na wysokosci chłodnicy tylko pare cm za/ gdzies niedaleko filtru oleju ) leci ciurkiem płyn, dosłownie wycieka, dolałem troche zeby zobaczyc z jakim tempem wycieka, i po prostu leci ciurkiem, wlalem płyn, szybko odpalilem auto, przeparkowałem z zakazu na miejsce parkingowe i stoi, pytanie brzmi, co mogło jebnąć, jakiś wężyk idący do chłodnicy? czy chłodnica jest do wymiany? auto audi a6 2.8 c5tka #audi #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
@destruction97 chłodnica nie pęka sama z siebie, jeśli już to pomału zaczyna puszczać. jak Ci uciekło na raz to jakiś wąż gumowy jednak. załóż dętkę na trytyki może dojedziesz do warsztatu
  • Odpowiedz
audi a6 2.8 c5tka


@destruction97: jak dobrze pamiętam to tam dolny wąż chłodnicy jest po stronie pasażera a filtr oleju masz po stronie kierowcy w samochodzie LHD. Więc albo musi lecieć z góry, bo nie wiem czy w połowie wysokości chłodnicy nie ma przyłącza do zbiorniczka wyrównawczego albo w węzy albo wymiennika ciepła płyn-olej na podstawie filtra oleju.
Nie wiem pamiętam też po której stronie jest korek spustowy płynu z chłodnicy.
  • Odpowiedz