Wpis z mikrobloga

Lubie ten szok ruskich trolli, ze jak to jest ze Polacy wspierają kraj którego bohaterowie narodowi dla Polaków są ludobójcami…PATRZ NA FLAGI I BARWY I OBRAZY

… zapominają dodać ze druga strona konfliktu jest kraj który odpowiada historycznie za smierć milionów Polaków a jednocześnie W OBECNYCH CZASACH glosno marzy o masowym mordowaniu lub nawet ludobójstwie Polaków, zamachach w Polsce, mordowaniu polskich ambasadorów.

Cieszy mnie wasza troska towarzysze ale trudna historia Polski i Ukrainy prędzej czy pozniej się wyjaśni. Jak wskazują sondaże wzajemny stosunek Pl i UA jest na dobrym poziomie. Natomiast największych bandytow XX i XXI wieku nie potrzebujemy na mapach, a zwłaszcza w naszym sąsiedztwie.

#wojna #rosja #ukraina
  • 22
Dopóki nasi dziadkowie i pradziadkowie leżą pod ukraińskim zbożem, nie będzie nigdy mowy o pojednaniu z UA. Z Rosją o tyle problem jest łatwy, bo historycznie ten kraj został ukształtowany jaki nasz wróg, a z ukrainą jest gorzej, że wmawia się nam bajki o bratnim narodzie


@wojmad: tyłu tutaj turbopatriotów mówiących o "naszych dziadkach", a ja jestem ciekaw jaki członek twojej rodziny został tam zamordowany? Może nazwa wsi?
zapominają dodać ze druga strona konfliktu jest kraj który odpowiada historycznie za smierć milionów Polaków


@Grzesiok:

Ludzie zapominają, że obie strony konfliktu powinny nam być obce. Jedynie kwestią interesu jest pomaganie Ukrainie.
@missioncritical: Wystarczy, że dziadka brat został zamordowany w obozie w Sztutowie. Niemcy odcięli się od zbrodniczej przeszłości, przeprosili za krzywdy wyrządzone Polsce, więc z Niemcami nie mam żadnego problemu. Natomiast problem mam z ukrainą, która na bandyckiej organizacji UPA buduje swoją tożsamość historyczną, mimo iż może swoją państwowość Ukraina budować na hołodomorze. Mi wystarczą relacje ocalałych z rzezi wołyńskiej, którzy opowiadali o "humanizmie" "braci" ze wschodu. A tfu...

@Jachnucy: Naprawdę
@wojmad Czyli brat twojego dziadka został zamordowany przez Niemców, dlatego nie powinniśmy bratać się z Ukraińcami. Logiczne. Mój dziadek zginął gdy bronił rodziny przed bolszewikami. Babcię zgwałcili po tym jak dostał kulkę w łeb. Śmieszne że żeby odwrócić uwagę od twoich wysrywów piszesz że Rosja to nasz naturalny wróg. Dla każdego myślącego to oczywiste. Oczywiste jest też to że #!$%@? 3000 wpisów na mirko opierających się na tym jaka UA jest zła
@Gartarr: Naucz się czytać ze zrozumieniem. Doczytaj o historii polsko-ukraińskiej. Jestem w szoku jak u Ciebie wszystko jest zerojedynkowe. Czyli Ukraińcy są lepsi tylko dlatego, że to na nich spadają ruskie bomby i to spowodowało, że nagle wszyscy doznali zbiorowej amnezji. Nie przypominam sobie momentu w historii, żeby ukraina była przyjacielem Polski. Rozumiem, że w takiej sytuacji, gdyby w Niemczech kult hitleryzmu dalej by obowiązywał, ale na Niemcy spadały by rosyjskie
@wojmad Nie jesteś w szoku. Cieszysz się bo to dodatkowe ruble za odpowiedź na mój komentarz. Tak, są lepsi, nie tylko dlatego, ale w obecnej sytuacji to wystarczy. Pozdrawiam. Dzisiejsi Ukraincy nie są winni zbrodni na Wołyniu. Podobnie jak Rosjanie Katyniowi. Ale dzisiejszym ludobójstwom już tak
@wojmad: wreszcie jakiś zdrowo myślący człowiek , ja nie mam siły tym kretynom zakochanym w Ukrainie jak i kiedyś covidzie tłumaczyć że to nie nasi przyjaciele ,bracia tylko i aż sąsiedzi dopóki nie przyznają się jak Niemcy ,to niech się tłuką, mi ich nie żal ,nigdy nam nie pomogli
widzisz, żadnego mojego dziecka nie zgwalcil Trynkiewicz czy to znaczy ze mam sie nie wypowiadac na jego temat i nie moge mowic ze zabijal "nasze polskie dzieci"


@Ivan_Sekal: no w sumie dziwnie by to brzmiało gdybyś mówił o NASZYCH POLSKICH dzieciach XD.