Wpis z mikrobloga

@SendMeAnAngel: praktycznie wszystkie apki normalnie będą działać na każdym androidzie od 5-6 w górę, to że nie możesz pobrać tej apki to lenistwo devów panka. Kliknęli pewnie android 8+ I mają w dupie osoby ze starszymi fonami.

Jak masz popularny model to poszukaj czystego androida aosp i gapps i będziesz mógł korzystać jeszcze przez jakiś czas.

Pamiętam że na galaxy s dobili do 7 zanim ram nie pozwolił nic lepszego zainstalować.
@some_ONE: to nawet nie twórca aplikacji zadecydował tylko pewnie leniwy maintainer biblioteki, a ten z kolei ślepo przyjmuje pull requesty od np. pracowników google którym to z kolei zależy żeby #!$%@?ć jak najwiecej kompatybilności i zmusić wszystkich do aktualizacji.

i dlatego np. internet teraz się strasznie sypie. każdy "szrot" jest uniwersalną maszyną turinga i nie ma powodu dla którego większość głupich apek miałoby nie działać, po prostu ludzie to chciwe #!$%@?
nie ma powodu dla którego większość głupich apek miałoby nie działać, po prostu ludzie to chciwe #!$%@? i tyle


@konto_multi: Tak, tak. Tak samo jako jeszcze kilka lat temu każdy klient zlecający apkę chciał mieć wsparcie dla szrotu jakim był Internet Explorer i trzeba było rzeźbić w tym gównie żeby jakiś 1% użytkowników miał wsparcie.

Nie działa na starszych, bo po prostu się nie opłaca wspierać szrotu, gdzie większy jest koszt
@some_ONE: nie nie, ty nie rozumiesz, to chrome jest teraz tym internet explorerem na którym nic nie działa a pod który wszyscy muszą pisać bo ma market share. google celowo #!$%@? standardy i zmienia api dla samych zmian bo im się to opłaca i bo tak utrzymują władzę i tworzą sztuczne koszty dla konkurencji. i tak jest ze wszystkim.

u mnie w kołchozie jakoś nie mamy problemu żeby kompilować na wszystko
Internet Explorer


@some_ONE: ale co ty porównujesz to że IE to gówno to fakt autentyczny
Ale sytuacja z tym, że na 3-4 letnim telefonie któremu nie brakuje podzespołów nie można uruchomić prostej crudowej apki to już jest naciągane i moim zdaniem nie chodzi tu o przestarzałość sprzętu/software tylko o napędzanie sprzedaży
@j3sion: Przebudowałem aplikację z minSdkVersion=23 i niestety nie ruszy na Androidzie 6.

04-30 22:56:08.517 9266 9266 D AndroidRuntime: Shutting down VM
04-30 22:56:08.517 9266 9266 E AndroidRuntime: FATAL EXCEPTION: main
04-30 22:56:08.517 9266 9266 E AndroidRuntime: Process: eu.panek.cs, PID: 9266
04-30 22:56:08.517 9266 9266 E AndroidRuntime: java.lang.NoSuchMethodError: No virtual method isUserUnlocked()Z in class Landroid/os/UserManager; or its super classes (declaration of 'android.os.UserManager' appears in /system/framework/framework.jar)
04-30 22:56:08.517 9266 9266 E AndroidRuntime: at
@j3sion: zamówić pierdzielony samochód powinno się dać na pentium z MS-DOS i nie ma żadnej wymówki. jak coś ma kartę sieciową i wystarczająco cpu/ram do TLS, to niby czemu miałoby się nie dać?

a tak na marginesie apki to pułapka dla debili, w większości przypadków tylko utrudniają życie. np. zamówienie taksówki przez SMS jest tysiąc razy prostsze niż pieprzenie się z uberem. żyjemy w takim chorym okresie przejściowym gdzie technologia służy