Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma doświadczenie w rozwiązaniu umowy na wyłączność z agentką nieruchomości ?
Umowa od miesiąca od tego czasu nie było żadnej prezentacji, zrobiła "homestaging", wrzuciła ofertę na kilka portali i nie ma z nią praktycznie żadnego kontaktu. Wiem że mieszkania w naszej okolicy schodzą bardzo szybko i jeszcze są w wyższej cenie. Mam odczucie że sprzedaż jest blokowana.
#nieruchomosci #mieszkanie
  • 14
sprzedaż jest blokowana, bo? ona tylko jak sprzeda zarabia i blokuje, żeby czasem nie zarobić?


@affairz: @MerrusFanus to norma, ja swojego czasu usłyszałem, że jak nie dostanie prowizji ode mnie to odmówi przekazania oferty właścicielom xD.

Ja na miejscu OP poprosiłbym znajomego o złożenie oferty z 0% prowizją od kupującego i przekazanie jej właścicielom. Jeżeli tego nie zrobi, to rozwiązujesz umowę od ręki i grozisz zgłoszeniem oszustwa w postaci zmuszenia Ciebie
@SzitpostForReal: ale on napisał, że ma umowę NA WYŁĄCZNOŚĆ. umowa na wyłączność polega na tym, że tylko 1 agent sprzedaje danego nierucha. takie umowy są z prowizją tylko od sprzedającego bo tylko jego reprezentuje agent. jeśli OP podpisał umowę na wyłączność z prowizją "na dwa baty" to pozdrawiam xD
@MerrusFanus: sprzedaż jest blokowana, bo? ona tylko jak sprzeda zarabia i blokuje, żeby czasem nie zarobić?


@affairz: brzmi absurdalnie, ale też mi się zdarzyło, od strony kupującej. Zadzwoniłam z ogłoszenia, agent niezbyt chętnie gadał, na oglądanie mieliśmy się umówić na kolejnej rozmowie. Jak zadzwoniłam drugi raz, to mnie zablokował. WTF. Mieszkanie wisiało jeszcze z pół roku.

@herbatananoc: podstawowe pytanie czy była umowa na wyłączność. bez umowy na wyłączność pośrednik będzie się dwoił i troił żeby klient go nie obszedł i sam nie dostał kontaktu. przy wyłączności nie ma takiego ryzyka bo nie ważne komu nieruchomość zostanie sprzedana pośrednik i tak zarobi
@affairz: No u mnie jakby nie było wyłączności, to bym kupiła przez kogo innego, bo przeczesywałam wtedy internet mocno. Agencja M*x*n, do końca życia sobie zapamiętam, bo ogólnie beznadziejni, ale ten koleś to był szczyt.
@KromkaMistrz: @ciastofrancuskie
Umowa na czas określony 6 miesięcy, po tym czasie przechodzi na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia informując 14 dni wcześniej (już po przejściu na nieokreślony). Nie ma nic innego o wcześniejszym lub innym wypowiedzeniu umowy. Z innym punkcie jest zapis, że za zerwanie trzeba zapłacić zryczałtowany koszt wynagrodzenia taki jaki osiągnęłaby po sprzedaży mieszkania.