Wpis z mikrobloga

Mam 2 wentylatory podpięte do takiego regulatora. Wentylatory mam ustawione tak żeby ledwo się obracały bo wtedy są ledwo słyszalne a świeże powietrze jest mimo wszystko doprowadzanie elegancko.

Problem w tym, że wentylatory nie zawsze się włączają po wybudzeniu kompa ze stanu uśpienia. Jak mogę rozwiązać ten problem?
Wentylatory: https://www.x-kom.pl/p/593556-wentylator-do-komputera-arctic-p14-140mm.html

#pcmasterrace #komputery #cooling
Brydzo - Mam 2 wentylatory podpięte do takiego regulatora. Wentylatory mam ustawione ...

źródło: Screenshot 2023-04-28 101854

Pobierz
  • 13
  • 0
@gomjeden: no właśnie nie chcę, bo hałas rośnie dwukrotnie i mi przeszkadza. Teraz mam je ustawione elegancko i chciałbym żeby tak zostało. Jak kompa włączam to muszę czasami wsadzać palca w szparę obudowy i je nim odpalić xD
@Brydzo: Tak jak pisze @gomjeden, oczekujesz od nich niemożliwego. Jeśli nie odpalają, to mają zbyt małe napięcie.

Musiałbyś znaleźć inne wentylatory, które startują z niższym napięciem, albo przy wyższych obrotach wciąż są ciche.
@Brydzo: Mógłbyś w BIOSie od MSI (po prawej, kafelek "Hardware Monitor") ustawić im większe RPM, tak żeby przy starcie kompa się odpaliły.
Potem już na Windowsie, użyć jakiegoś programu do sterowania wentylatorami, który przejmie nad nimi kontrolę po starcie systemu i obniży im obroty do tych cichych, które chcesz.

Ale to jest przypadek gdy startuje komputer od zera, a nie wybudzenie.

edit: Używasz tego huba, a to jest dodatkowa komplikacja i
@Brydzo: Tak sobie pomyślałem jeszcze, że skoro masz tylko dwa śmigła, to czemu ich po prostu nie podłączysz do płyty? Po co ci ten kontroler? On szału że tak powiem nie robi...