Wpis z mikrobloga

W instrukcji dla #revolut na #kalkulatorgieldowy jest pokazane, żeby wybrać okres od grudnia do grudnia. To powoduje, że wyświetlają mi się, czyli kalkulator wczytuje również dywidendy z grudnia poprzedniego roku. Tak ma być? Nie będę przez to płacił większego podatku?

Wołam mirka @kalkulatorgieldowy - zaszalałem i kupiłem ten najniższy pakiet. W poprzednich latach byłem zbyt leniwy, żeby kliknąć Ci kawę, to teraz traktuję to jako abonament również za poprzednie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobra robota!

#gielda #podatki
wonsz_smieszek - W instrukcji dla #revolut na #kalkulatorgieldowy jest pokazane, żeby...

źródło: revolut-eksport-zyskow-strat

Pobierz
  • 4
@wonsz_smieszek: algorytm bierze pod uwagę tylko transakcje/dywidendy wliczające się w dany rok podatkowy. Nawet jeśli zaczytasz wszystko od roku 2014 to nadal wyliczenia za 2022 będą identyczne.
Powód, dla którego w instrukcjach pokazuję, że należy wczytywać dane od grudnia jest taki, że:
- transakcje zamykane np. 29 grudnia 2021 wliczają się już podatkowo na rok 2022
@kalkulatorgieldowy


@kalkulatorgieldowy: podepnę się pod wątek aby nie śmiecić mirko. Za poprzedni rok mam bardzo mało transakcji ale żeby je rozliczyć muszę wczytać pliki z poprzednich lat (gdzie transakcji były setki) aby zachować ciągłość, to rozumiem że nie łapię się na darmowy pakiet? :(