Wpis z mikrobloga

#!$%@? nie wierzę xD gdzie takich spotkałeś?


@padobar: kilka razy nawet na mirko ktoś wrzucał zdjęcie swojego śniadania (co już w tym momencie go kwalifikuje jako podludzia) - na chlebie nawalone dżemu i nutelli, a obok dumny komentarz, że to ten słynny pinat bater end dżely sendłicz.

@Paluszek_rybny: ...nope?
@Paluszek_rybny: do tych jaśniejszych jest akurat całkiem podobne, więc argument trochę inwalida jak dla mnie. To, że zamiast 423708 rodzajów mamy 2 czy 3 nie znaczy, ze są one gównem i hamerykańce ich nie lubią.
@rss: Rozmawiam o odmianach. Jak zrobisz naleśniki w Europie i Ameryce według tego samego przepisu to wyjdą tak samo xD

Chodzi o możliwość wyboru tam masz tego milion a tradycyjne masło bez żadnych dodatków które nie jest dobre to u nas wciskają i większego wyboru nie masz.
@trochejanusz: Sante ścierwo. Felix to samo. Tłuszcze trans (na etykiecie tłuszcz utwardzony czy jakoś tak), których nie wolno jeść. McEnnedy z Lidla jest chyba spoko pod tym względem, niestety trudno je dostać, bo tylko podczas tygodni amerykańskich.

Za to bardzo łatwo jest zrobić masło samemu. Orzeszki + łyżka oleju do blendera i mamy własne (zdrowe!) masło.
@KikU: a ja uwielbiam i jak miałem okazję to #!$%@?łem na potęgę. Każde amerykańskie dziecko je tego w #!$%@?. Znajomy kucharz kiedyś tłumaczył, że jest zdrowe i daje dużo energii taka kanapka. Jako ekstremum dodam, że niektóre dzieci jedzą również penaut butter, FLUFF and jelly ;) w sumie też mi smakowało :D
@DBR9: @Leniwiec1: najlepszą opcją jest zastosowanie się do zasady - wszystko z umiarem (węglę proste i tłuszcze utwardzone z dużym umiarem).Bardzo dobrze rozumiem osoby będące na redukcji które tego nie jedzą, z tym, że ja jako biegacz traktuje to jako jeden z najlepszych posiłków przed treningowych w dniu kiedy biegam rano z jednego prostego powodu bo szybiutko można dobrze zjeść i daje bardzo dużo energii :)

@Paluszek_rybny: spróbuj zrobić