Wpis z mikrobloga

#laryngologia #laryngolog #zdrowie #szpital #katar #zatoki #alergia

Mirki ja już zgłupiałem.
Mam sterydy donosowe, lekarka powiedziała mi żeby biorąc je ustawić dozownik w kierunku oka (oczywiście dozownik w nosie), przy tej samej dziurce co oko, w którego kierunku celujemy. Wtedy dawka uderza w zewnętrzną ściankę nosa ale od środka (w sensie w środek nosa ale od drugiej strony niż przegroda nosowa). Tak też piszą na necie.

Z drugiej strony krople powinny trafić "między oczy" do zatok a to przecież gdzie indziej się powinno celować dozownikiem, a nie w ścianę nosa xd

Jak w końcu jest poprawnie bo na moje oko to nielogiczne walić tak kroplami w ściankę nosa.
Wojtas_elo - #laryngologia #laryngolog #zdrowie #szpital #katar #zatoki #alergia 

Mi...

źródło: NOS_popr

Pobierz
  • 9
@ZaQ_1: no i właśnie tutaj jeszcze jeden szkopuł - laryngolog z yt, który wydaje się być bardzo ogarniętym (co z resztą potwierdzają opinie o nim) mówi, że krople powinny trafić "między oczy".
https://www.youtube.com/shorts/EiO3mT9yP_k

Natomiast ulotka kropli metmin mówi jeszcze co innego; pochylić głowę do przodu i zaaplikować trzymając buteleczkę pionowo ku górze (czyli de facto też "między oczy", chociaż wiadomo, że część na boki też poleci w postaci mgiełki).

@NaczelnyAgnostyk a
@NaczelnyAgnostyk: no to tak dwoma wpisami średnio pomogłeś ( ͡º ͜ʖ͡º)

@0dcinek nie ćpię akurat, po prostu w końcu stwierdziłem, że nie może być tak, że mam ciągle nos niedrożny niezależnie od pory roku i chcę kurację przeprowadzić porządnie a takie detale mogą mieć znaczenie, tymbardziej że jak widać po moich wpisach trochę się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak coś może
Wojtas_elo - @NaczelnyAgnostyk: no to tak dwoma wpisami średnio pomogłeś ( ͡º ͜ʖ͡º)

...

źródło: kinol

Pobierz
@Wojtas_elo W podawaniu sterydu donosowo chodzi o to by nie pryskac go m.in. w okolice przegrody nosa gdzie masz bogate unaczynienie - podawanie na przegrodę może skutkować podrażnieniem, nasileniem działań niepożądanych.
Ten sposób podania opisywany jest w ulotkach i podkreślany przez lekarzy.

Nie ma w tym miejsca na żadne chlopskorozumowe podejście.

@0dcinek Ma to znaczenie i to bardzo istotne dla sterydu donosowego - jw. Jakby Ci kiedyś przyszło stosować- stosuj wg ulotki
@Wjolka: dziękuję za merytoryczną wypowiedź (ucz się @NaczelnyAgnostyk ).
Mam jednak jeszcze pytanie: czyli w końcu walić w bok nosa (w stronę oka) jak sugerują lekarze (jak głęboko wsadzac dozownik?) czy pionowo w górę przy pochyleniu głowy jak sugeruje ulotka? Bo chyba jest trochę różnica w tym ile preparatu poda się na przegrodę i ogólnie gdzie trafi w nosie.