Wpis z mikrobloga

Nowe "dzieło" od wiadomo kogo ( ͡º ͜ʖ͡º) Zastanawia mnie ten fenomen Muska jak wiele razy ktoś o takiej pozycji społecznej może kłamać, mijać się z terminem, ogólnie #!$%@?ć głupoty i ciągle cieczy się szacunkiem, zaufaniem??? Z drugiej strony jakby go nie było... byłoby straszliwie nudno, tak to przynajmniej coś się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#spacex #elonmusk
FX_Zus - Nowe "dzieło" od wiadomo kogo ( ͡º ͜ʖ͡º) Zastanawia mnie ten fenomen Muska j...
  • 20
@FX_Zus: To typowy przykład szczekającego psa kiedy karawana jedzie dalej. SpaceX w tej chwili wykonuje najwięcej startów rakiet na świecie. Wystarczy popatrzeć na statystyki. Pierwszy raz odpalali taką wielką rakietę. To jest sukces, że wystartowała. Koleś się brandzluje, że nie udało im się tego zrobić za pierwszym razem. Inne rakiety też wybuchały na początku, a teraz mają taki odjazd od konkurencji, że nie ma nawet porównania.
Pobierz Yelonek - @FX_Zus: To typowy przykład szczekającego psa kiedy karawana jedzie dalej. ...
źródło: comment_oGeKW1P9VZcb612loH5lEraOaHGTRlnJ
@FX_Zus:
1. Chemik robi fajne filmiki o chemi.
2. Potem robi serię BUSTED w miarę oczywistych scamów, gdzie podstawowa inżynieria lub fizyka się nie spina.
3. Robi BUSTED z jakimś pomysłem Elona.
4. Popularność wybucha, bo o Elonie.
5. Koleś zaczyna robić 90% o Elonie jaki to beznadziejny każdy pomysł ma, no siłę.
6. ???
7. PROFIT, kasa z kanału spływa gęsto.
@FX_Zus: może i rozwaliła pad,może i straciła 8 silników,może i eksplodowała zamiast dolecieć lotem orbitalnym na Pacyfik,może i FAA ją uziemiłai prowadzi docj
@FX_Zus: może i rozwaliła pad,może i straciła 8 silników,może i eksplodowała zamiast dolecieć lotem orbitalnym na Pacyfik,może i FAA ją uziemiła i prowadzi dochodzenie ale to był SUKCES!!!
Pobierz wpt1 - @FX_Zus: może i rozwaliła pad,może i straciła 8 silników,może i eksplodowała z...
źródło: cover2
@wpt1: No jest najlepszy z istniejących tej klasy wagowej. Bezos sobie toczy beczki z kompozytów, nie pokazał nawet silnika. Reszta świata nawet w tej kategorii nie startuje. Jak tam Angara? Ile startów od 20 lat? Tak, lot się udał. Wystartował, silniki maja fenomenalny ciąg, zamiast nafty mamy kriogeniczny metan, sprawność bardzo wysoka. Wdrożono tanią stal nierdzewną zamiast drogich kompozytów. To był bardzo dobry lot testowy.
@wuadek:
Nadal nie rozumiem po co rozpisujesz się o Bezosu i Angarze,co to ma do lotu Starshipa?Nie musisz mnie przekonywać że SpaceX jest od nich lepsze,ja to wiedzialem 10 lat temu.
Starship natomiast nie mial udanego lotu i o tym piszę.Czy będzie to udana rakieta w przyszlości?Okaże się.Fenomenalny ciąg nie jest zadnym wyznacznikiem,są inne mocniejsze na świecie.Liczy się czy bedą NIEZAWODNE.Na razie im daleko do tego(8 z 33 nawalilo).Bardzo wysoka sprawność?Super.Tylko
@wuadek: rakiety są zazwyczaj robione ze stopów aluminium a to nie jest jakiś bardzo drogi materiał.Mimo tego kosztują bardzo dużo.
@FX_Zus: no tak, ulubiony ściemniacze. Najlepsze jak przytoczył nieudany start z lat 50 i stwierdził że to nie te lata żeby starty nowych rakiet nie wychodziły, tak jakby to był spacerek dzisiaj.

W ostatnim miesiącu wybuch nadziei NASA - silnika Vulcan, nieudany start japońskiej H3, Terrain1 i bankructwo Virgin Galactic po nieudanym starcie...

Nie ma to jak filmy piwniczaków i ich żałośnie zmanipulowane opinie vs. Spacex i NASA.

Dyrektor NASA pogratulował
osition_Fuhrer: tu masz całkowitą rację i piszę o tym od dawna.Wepchnął im coś czego nie jest w stanie dostarczyć w zakładanym czasie czyli za jakieś 2-3 lata,PR-owy majstersztyk Muska.Przypominam:budowa choćby prototypu lądownika w ogóle się nie zaczęła,na razie są baaardzo daleko choćby od osiągnięcia orbity Ziemi a "sukcesem" nazywają brak eksplozji na padzie po roku przygotowań do startu boostera B7 na stanowistu startowym.
Jak będą potrafili osiągać orbitę i to z zadowalającym