Wpis z mikrobloga

Jak jeszcze byłem na studiach to był boom na "informatyków".
Po paru latach zmieniło się to na "programistów".
Potem była mowa o zostaniu "developerem".
Jeszcze niedawno widziałem pełno ofert na scrum masterów, a teraz wszędzie widzę "zostań testerem".
Minie parę lat i będzie coś kolejnego.

A prawda taka, że tylko mały % ludzi co się przebranżawia ma szansę na topkę IT. WIększość to przeciętniacy którzy dostali pracę bo było duże zapotrzebowanie. A
@kiedys_bede_bogaty: W 2012 roku zdawałem maturę. Myślałem wtedy o informatyce to wiesz co mi wszyscy gadali? Że informatyków jest już za dużo bo kazdy studiuje informatykę i nie będą mieli gdzie pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja głupi posłuchałem, poszedłem na co innego, w międzyczasie pensje w IT nie spadły lecz WZROSŁY, zapotrzebowanie się nie wyczerpało lecz ZWIĘKSZYŁO, a ja po 10 latach wróciłem na studia -
@Tojuztrzeciekonto: no jest tragedia, współczuję tym co wchodzą na rynek. Sprawdzałem ostatnio ogłoszenia na front (na jednym z popularnych portali) - ogłoszeń na juniora było tyle że nie zdziwię się jeśli jest obecnie po 500-1000 aplikacji na jedno stanowisko. Aczkolwiek moim zdaniem ten rok będzie najcięższy. Zapomnijcie o bajkopisarza CH mówiących że już za chwilę AI wyprze programistów. Za rok-dwa znów będzie kolejny boom. Ot - dodatkowo dojdzie szkolenie modeli, przygotowywanie