Wpis z mikrobloga

Hej mam jakiś problem z moim automatem. Mianowicie, przy przełączaniu na postoju z P na R autem delikatnie szarpie oraz słuchać metaliczny klik. Jeżeli ponownie wrzucę P oraz R to już ten problem nie występuje. Chyba, że pojeżdżę i znowu przerzucę P na R. Dodatkowo na 1 lub 2 biegu, gdy odpuszczam oraz dodaję gaz słychać metaliczne kliknięcie i lekkie szarpnięcie. Olej w skrzyni wymieniany 30 tysięcy km temu przez poprzedniego właściciela. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być lub gdzie chociaż zacząć szukać? Półosie, poduszki czy może jakiś element skrzyni. Generalnie było tak odkąd ją kupiłem ale mam wrażenie, że lekko się to nasila.

Insignia polift 2016, B20DTH, 207 000km przebiegu.

#mechanikasamochodowa #mechanika #opel #samochody
  • 4
Mianowicie, przy przełączaniu na postoju z P na R autem delikatnie szarpie oraz słuchać metaliczny klik.


@pepepanpatryk: odpuszczana jest mechaniczna blokada, to normalne jeśli nie stosowałeś odpowiedniej procedury wrzucania trybu park.

Jeżeli ponownie wrzucę P oraz R to już ten problem nie występuje


@pepepanpatryk: no tak, auto już jest ustawione w odpowiedniej pozycji i nic takiego nie ma prawa się dziać.

Chyba, że pojeżdżę i znowu przerzucę P na R.
@pepepanpatryk Najczęściej to zużyte górne mocowanie silnika. Potrzebujesz drugiej osoby, z podniesioną maską, jedna patrzy co się dzieje pod maską, w czasie gdy druga zmienia położenia automatu z P na R i D na włączonym silniku.