Wpis z mikrobloga

Jestem początkujący jeśli chodzi o rosliny dajcie jakieś rady co robić żeby miała lepiej :)

mirki kot skoczył mi na juke i połamał liście na jednym z pędów . Co mam z nimi zrobić? oderwać te pojedyncze liście? Czy jest jakaś szansa ,że się zregenerują i zrosną czy coś takiego?

I co to są za plamki na liściach? możliwe, że od słońca? Ostatnie 3 dni wystawiam ja na słońce na cały dzień

I po czym poznać, że juka już potrzebuje wody ? Nie chce jej przelać, ale też za bardzo przesuszyć, a nie mam jeszcze tak tego opanowane żeby wiedzieć, że to już :D

więcej zdjęć w komentarzach

#botanika #kwiaty #ogrodnictwo #kwiaty #rosliny #roslinydoniczkowe #pytanie #pytaniedoeksperta #juka #kwiatydomowe
#pomocy #pytanie
Addek15 - Jestem początkujący jeśli chodzi o rosliny dajcie jakieś rady co robić żeby...

źródło: temp_file.png6540704827797164878

Pobierz
  • 10
mirki kot skoczył mi na juke i połamał liście na jednym z pędów . Co mam z nimi zrobić?


@Addek15: zamknij go w lazience na pol godziny albo nie mizjaj go przez caly dzien, zeby dostal nauczke
@Addek15 niestety liście się nie zrosną, możesz zostawić jak jest, ale po czasie i tak opadnie sam

"brzydkie" liście warto zostawiać jak coś się z nimi dzieje "od środka" czyli np. jak żółkną, wtedy roślina pobiera z nich składniki odżywcze, w przypadku uszkodzeń mechanicznych następuje przerwanie i taki liść nie pełni żadnej funkcji