Wpis z mikrobloga

Mam problem z Fordem Focusem 1.6 tdci 109 z 2009 roku. Podczas uruchamiania wypalania DPF pojawia się błąd P2458-21 (czas trwania regeneracji filtru cząsteczek spalin w pojeździe Diesel). Czujnik ciśnienia różnicowego spalin wymieniłem (akurat miałem pod ręką drugi egzemplarz), wężyki idące do tego czujnika też wydają się ok. Próbowałem też zrobić regenerację statyczną, ale w pewnym momencie dostałem komunikat o niepowodzeniu.
Znalazłem jeden przedmuch na wężu idący z intercoolera do przepustnicy, dokręciłem opaskę zaciskową i przedmuchu już nie ma, ale błąd dalej.
Poza tym samochód jeździ normalnie. Ma ktoś pomysł gdzie szukać dalej?

#ford #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika
Pobierz MatiJas1231 - Mam problem z Fordem Focusem 1.6 tdci 109 z 2009 roku. Podczas uruchami...
źródło: 1
  • 13
@MatiJas1231: kup piankę z k2 do wypalania dpf. Wprowadź rurką z czujnika przed dpf. Zmień wężyk od czujnika ten przed dpfem i nawierć wiertłem fi 1 lub 2 co jakiś kawałek. Może wtedy ruszy regeneracja.

Termostat otwiera, temperaturę dobrze łapie i trzyma ?
@MatiJas1231: Czujnik przeczyta duża różnicę ciśnień. Przed będzie widział atmosferyczne, a za dużo niższe ( nawet przy mały zapełnieniu filtra) powinien wprowadzić procedure wypalania, bo różnica będzie kolosalna. Te dziurki nie na wylot tylko na mijankę. Silnik musi być zimny przy aplikacji środka bo ten jest łatwopalny.