Wpis z mikrobloga

Jakbym chciał sobie zrobić wszystkie podstawowe badania, to co powinienem zrobić? Iść do zwykłego rodzinnego lekarza i poprosić o skierowanie na badanie krwi? Jaki "zestaw" najlepiej zrobić? Czuję się ok w miarę, ale chciałbym sprawdzić swój stan zdrowia, wyniki krwi itd, ale nie wiem co wchodzi w taki pełny pakiet

Pytanie czy iść z nfz do rodzimego, czy skorzystać z ubezpieczenia z pracy "compensa"

Wiem że pewnie głupie pytanie, ale nigdy nie badałem się tak regularnie i chyba wypada zacząć..

#zdrowie #medycyna #lekarz
  • 9
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Morfologia jak chcesz to możesz z rozmazem, ALAT, ASPAT, GGTP, glukoza na czczo, TSH, kreatynina, mocznik, kwas moczowy, badanie ogólne moczu jak bardzo nie masz co robić z kasą to witaminę D. jak miałeś kontakty seksualne, tatuaże to przy okazji anty-HBs, HBsAg, antyHCV, HIV. Ponadto warto żeby zmieżyli ci ciśnienie, zrobili EKG
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: przechodziłem przez ten sam dylemat ostatnio.
Poszedłem do rodzinnej to dostalem morfologie, trójglicerydy i glukoze XD Wiec super badania, takie nie sprawdzajace chocby nerek, wątroby.

Korzystając z opieki prywatnej zrobiłem chyba z 20 badań, które miałem w pakiecie (ale większość z nich musiał wypisać mi lekarz) - znalazłem takiego, który po opiniach wydawał się w porządku i przez teleporadę wypisał mi wszystko co chciałem. I wszystko w ramach pakietu, bez
  • Odpowiedz