Wpis z mikrobloga

Cześć!
Pacjent to Bravo z 2008 roku, 1.4 TJET 120km.

Wczoraj po odpaleniu auta i przejechaniu 10 metrów auto stanęło (wydaje mi się, że poprzedzone dźwiękiem – stuknięciem).

Silnik pracuje normalnie, natomiast po wybraniu biegu auto nie rusza. Cały czas charakterystyczny turkot z okolic prawego przedniego koła.

Turkot znika, gdy wcisnę sprzęgło. Czy to oznaka wymiany skrzyni?

#samochody #mechanikasamochodowa #fiat
  • 17
@sprynek:
@jedrek_masta @fuxxiasty
Jak przegub jak auto nie rusza? Druga półoś by ciągnęła.
@sprynek próbowałeś wrzucać inne biegi i sprawdzałeś efekt? (np. dwójka albo wsteczny i czy wtedy auto próbuje jechać). Czy lewarek zmiany biegów chodzi jak zawsze czy może jest dziwnie luźny? (jeśli jest, to mogą być tylko cięgła wybieraka). Turkot może pochodzić także ze sprzęgła, może być uszkodzone, linkę/pompę sprzęgła raczej możemy wyeliminować, bo auto jednak by ruszało na
Endrius - @sprynek: 
 @jedrek_masta @fuxxiasty 
Jak przegub jak auto nie rusza? Druga...

źródło: linki

Pobierz
@fuxxiasty:
W sumie racja. Zwiodło mnie to, że kiedyś jeździłem firmowym Scudo, które szło normalnie i ciągnęło tylko po jednej stronie (czuć było, że ciągnie lewa strona i auto uciekało na bok przy przyspieszaniu) a to pewnie nie była zerwana jedna strona bo byłoby jak mówisz. Może gdzieś przyhamowała albo przycierała jedna strona i tak inni ludzie w firmie mówili półoś i mi to w świadomości zostało bez rozkminiania. Tylko jeśli
via Android
  • 0
@trzaichlac69 nie mam pojęcia, dlatego pytam. Czyli skrecanie normalnie kół nie wyklucza przegubu? Halas znikający po wciśnięciu sprzegla tez?
Pisałem też ze sie pomyliłem i dzwiek jest po LEWEJ
@sprynek: Jak wciskasz sprzęgło, napęd się rozłącza, zerwany przegub/półś przestaje się obracać, i hałasować.
Koła nie skręcają dzięki przegubom, przeguby i półosie jedynie przenoszą napęd.
Mechanizm różnicowy o którym wspomniałem, ma za zadanie wyrównać prędkość obrotową kół podczas skręcania. Za mocno uprościłem, pisząc że auto może swobodnie skręcać.

Udaj się z tym do mechanika, albo zawołaj kogoś aby Ci pomógł wymienić pod domem, zaoszczędzisz na lawecie/holowaniu.
W zależności który to element,
via Android
  • 0
@cacyyy dzięki, właśnie bede szukal mobilnego mechanika, bo auto zostalo daleko od domu pozostawione. Lawety chce uniknac ze wzgledu na koszta, w ostateczności bede holował...