Wpis z mikrobloga

Co za niespodzianka, słaba karta słaba sprzedaż (rtx 4060 z ceną i nazwą rtx 4070 się nie sprzedaje? Ciekawe, dlaczego? :D), silna konkurencja z strony amd radeon rx 6800 i rx 6950 oraz używanych rtx 3080 i obniżka cen, kto by się kurła spodziewał, istna niespodzianka ( ͡º ͜ʖ͡º)
Amd chyba nie dopłaca do interesu, zarabiając na sprzedaży kart w niższej cenie.
Ludzie mówią, że to tak naprawdę jest rtx 4060, patrząc na ilość Cuda ok. 33% w porównując do pełnego rdzenia z rtx 4090, oraz mocniejszych modeli i VRAM, powinna kosztować dużo mniej.
Nawet najbardziej zatwardziali fani kart graficznych od zielonych, kręcą nosem na widok 192 bitowej szyny w karcie, która bez problemu powinna obsługiwać gry w rozdzielczości 1440p.
Dla przypomnienia: Seria kart xx70, od dobrych kilku generacji zawsze była ok. 20% szybsza od xx80 poprzedniej generacji (np. rtx 3070 vs rtx 2080). Obecnie nowy rtx 4070 jest ok. 3% wolniejszy od rtx 3080 z poprzedniej generacji.

NVIDIA podobno wstrzymuje produkcję kart graficznych GeForce RTX 4070 z powodu słabej sprzedaży.
Podobno poinformowała swoich partnerów o wstrzymaniu dostaw GeForce'a RTX 4070 na miesiąc.
Jest to reakcja na niezbyt zadowalającą sprzedaż karty na całym świecie.
News: https://www.purepc.pl/nvidia-podobno-wstrzymuje-produkcje-kart-graficznych-geforce-rtx-4070-z-powodu-slabej-sprzedazy
#nvidia #amd #komputery #pcmasterrace #kartygraficzne
Pawci0o - Co za niespodzianka, słaba karta słaba sprzedaż (rtx 4060 z ceną i nazwą rt...

źródło: hHD0OcH

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hatsuban: Hurr durr moje dieleses i rej trejsing wujku Jensen wal mnie w dupsko bez wazeliny swoimi fajerwerkami xDDD

Tylko potem nie płacz że karty graficzne są niedorzecznie drogie bo sam się przykładasz do obecnego stanu takim ślepym fanbojostwem w jakieś szmery bajery które są obsługiwane przez może 3 gry.
  • Odpowiedz
@Pawci0o:

NVIDIA podobno wstrzymuje produkcję kart graficznych GeForce RTX 4070 z powodu słabej sprzedaży.

Nazwijcie mnie ekonomicznym analfabetą, ale jest mi w stanie ktoś wyjaśnić co to właściwie ma na celu? Jak to niby ma pomóc? xD Spadnie dostępność tych kart, a co za tym idzie sprzedaż już całkowicie poleci na łeb na szyję, bo zazwyczaj jak spada dostępność to rośnie cena, a jak ludzie już w obecnej cenie nie
  • Odpowiedz
@Hatsuban: Szczerze to mam w piździe jak Cyberbug wygląda na DLSS 3.0 ze wszystkimi bajerami z RTX'a 4090 dlatego że po 1) nie gram w Cyberbuga i po 2) gry w które gram bardziej korzystają z surowej mocy obliczeniowej karty a nie z bajerów która Nvidia wymyśla aby wmawiać ludziom takim jak Ty że warto jest przepłacać za ich najnowsze karty nawet jeżeli względem czystej mocy płacisz proporcjonalnie więcej niż
  • Odpowiedz
@Hatsuban: Tłumacz to sobie tak dalej. Jak tam, już zrobione z połykiem u Badoskiego i Jensena? Bo biorąc pod uwagę że twój jedyny argument za zakupem 4090 to "sajberpank rej trejsing ołwerdrajw di el es es" to bym się nie zdziwił że ci za pisanie takich kocopołów płacą pięć centów za wpis. Brzmisz jak potężny cipek i jego potężne stanowisko do grania w Cyberbuga w 25FPSach. Jak już to tobie
supra107 - @Hatsuban: Tłumacz to sobie tak dalej. Jak tam, już zrobione z połykiem u ...

źródło: Stanowisko cipka

Pobierz
  • Odpowiedz