Wpis z mikrobloga

przetestowałem sobie freedconna fx z aliexpress (dwa interkomy, ja i plecak). mój setup:

Honda CBF 1000FA 2012 z oryginalną szybą w najwyższej pozycji i deflektorem darkojak 17cm ustawionym jak najwyżej (pizga mi w górę kasku, idealnie w wentylacje. Do tego stopery alpine motosafe race i kask shoei xr 1100.

Wykonanie wydaje się całkiem solidne, przyciski dają radę i da się wyczuć przez rękawicę każde kliknięcie więc tu nie ma problemu. Aerodynamiki w kasku mi nie zmienił, a przynajmniej nie czułem żeby była jakakolwiek różnica (mam z lewej strony, może lekko schodzi do środka kasku przodem).
Dźwięk całkiem spoko jeśli słucha się muzyki, do podcastów też się nada. Rozmowy nie są jakieś mega wyraźne, kojarzyły mi się z cb radio, ale no nic z tym nie zrobię. Da się zrozumieć co kto mówi do mniej więcej 100km/h, potem do 120 jest ciężej ale da radę, wyżej już niezbyt. Może na nakedzie albo full owiewkach byłoby lepiej, mi trochę pizga w dół kasku przez szczelinę pod deflektorem. Mikrofon dobrze łapie i nie zauważyłem żeby brał jakieś szumy z kasku.
Zasięg sprawdziłem na prostej drodze, zostawiłem plecak i oddaliłem się na równy kilometr, dalej łapało chociaż potrafiło trochę przerywać, ciężko powiedzieć przy do ilu metrów realnie da się oddalić w mieście ale powinno wystarczyć do normalnej komunikacji w grupie.
Jedyny chyba minus to trochę za ciche głośniki, przydałoby się jeszcze ze 25% zakresu, ale jak komuś przeszkadza to może da się dokupić coś akcesoryjnego głośniejszego.

Jak dla mnie 7/10, nie mam porównania z innymi interkomami więc nawet nie wiem czego mi może brakować xD chyba tylko tej głośności. W cenie w której kupiłem 9/10, dałem około 250zł na ali

summon @Ysior @0dcinek

#motocykle #interkomy #motoryzacja
  • 9
Rozmowy nie są jakieś mega wyraźne, kojarzyły mi się z cb radio


@oreze: Z tym się zgodzić nie mogę, jako posiadacz 2x FreedConn. Rozmowy mamy wyraźne, dźwięk czysty, aż byłem zaskoczony pozytywnie jak pierwszy raz wybraliśmy się na przejażdżkę.

Jedyny chyba minus to trochę za ciche głośniki


@oreze: Głośników nigdy nie mam na 100% ustawionych bo by mi bębenki rozwaliło. Tak przy rozmowach, jak i przy słuchaniu muzyki, czy audiobookach.
  • 0
@Zielony34: w sensie da się zrozumieć, ale przez ten protokół wiadomo że w wyraźnie jakbym słuchał przez BT nie będzie. A na 100% ustawiam właśnie dlatego że mam stopery, inaczej byłoby za głośno
Jak dla mnie 7/10, nie mam porównania z innymi interkomami więc nawet


@oreze: Jak porównasz z cardo to będzie 3/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W cardo muzyczka gra, jakbyś miał słuchawki nauszne, zupełnie inna jakość dźwięku od tych wszystkich chińczyków. Miałem pół sezonu ejeasa v6 pro, zmieniłem na cardo, najlepszy zakup ever.
@veranoo: Przepraszam, że po roku czasu ale muszę zapytać ( ) przesiadka z interkomu ejeasa v6 pro na cardo, mówisz, że jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza, a czy tyczy się to każdego cardo czy tylko tych z najwyższej półki cenowej? Którego cardo masz?