Wpis z mikrobloga

Znalezisko z prośbą o wykopanie.
link

Rusza kolejna edycja programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Są w nim przyznawane wysokie stypendia na badania naukowe młodym kobietom. Uważam te warunki rekrutacji za seksistowskie i dlatego chciałbym prosić o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy.

Wołam kilka osób, które kilka miesięcy temu prosiły mnie o to, gdy nagłaśniałem inne podobnie oburzające sprawy. Jeżeli nie chcesz być przeze mnie wołany, zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej, a nigdy więcej tego nie zrobię.

Z góry dzięki za pomoc!

#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #logikarozowychpaskow #afera #nauka
  • 52
@Monke: Okej, rozumiem co piszesz. Ja po prostu uważam, że zwalczanie dzisiejszych konsekwencji przeszłej dyskryminacji (tam, gdzie taka zachodziła) dzisiejsza dyskryminacja jest fatalnym pomysłem. Jak najbardziej należy zachęcać kobiety do nauki, mężczyzn zreszta też (ale rozumiem szczególna sytuację kobiet), ale jak już zaczynasz rozdawać pieniadze, to powinny być dostępne bez dyskryminacji ze względu na płeć.

Przy okazji, ja nie wierzę, jak napisałaś, w żadne spiskowe teorie, co jednak nie przeszkadza mi
@orpblyskawica: Konsekwencją przeszłej dyskryminacji jest nadreprezentacja mężczyzn w wielu dziedzinach która prowadzi do tego że zespoły objęte nadreprezentacją mężczyzn pracują mniej wydajnie i efektywnie, biznesy objęte nadreprezentacją mężczyzn nie przynoszą maksymalnych możliwych zysków i jako ludzkość nie rozwijamy się w maksymalnym dostępnym tempie. Biznes zorientował się już że to problem, walczy z nadreprezentacją mężczyzn i uczelnie się do tego dostosowują, bo biznes chce dostać kobietę inżyniera a nie kolejnego mężczyznę. To
@Monke: Dwie kwestie:
1. Nawet jeżeli nie istniałby sposób rozwiazania problemu bez dyskryminowania ludzi ze względu na płeć, to nie znaczy, że powinniśmy zaczać ich dyskryminować
2. Moim zdaniem, w tym zakresie, w którym to o czym mówisz jest problemem, jednym ze sposobów na rozwiazanie jest po prostu nikogo nie dyskryminować i poczekać, aż świat znajdzie się w swoim naturalnym stanie, bez dyskryminacji w żadna ze stron.
@orpblyskawica: Jak długo będziesz czekał aż problem sam się rozwiąże, równocześnie pilnując żeby nikt nie był dyskryminowany czyli w moim przykładzie mężczyźni w przedszkolu nie zarabiają więcej i nie są lepiej traktowani. Co jeśli minie 50 lat i sytuacja dalej będzie taka sama, zaczniesz dyskryminować czy poczekasz kolejne 50 lat?

Wiesz że nie rozwiązując tego problemu zgadzasz się na to żeby operacje na tobie albo na twoim dziecku przeprowadził chirurg który
@orpblyskawica: Nie, tobie się nie podoba dyskryminowanie mężczyzn ze względu na płeć, traktujesz to jako skandal i coś co natychmiast powinno zostać zlikwidowane. Natomiast dyskryminacja kobiet to jest zaszłość która oczywiście jest przykra i w ogóle ale nie powinniśmy z tym problemem walczyć sposobami wywołującymi dyskomfort u mężczyzn, powinniśmy te problemy zostawić samym sobie aż same naturalnie się rozwiążą w tym stuleciu lub w następnym. A że w tym czasie kobiety
@Monke: Tu nie chodzi o dyskomfort. Po prostu, tak jak napisałem wyżej, jestem przeciwny zwalczaniu dyskryminacji dyskryminacja.

W tym konkretnym przypadku jest jeszcze zupełnie osobny temat tego jaki procent kobiet na uniwersytetach byłby zadowalajacy i ile z tej asymetrii, na która wskazujesz, jest wynikiem dyskryminacji, a nie różnych preferencji kobiet i mężczyzn. Ale biorac pod uwagę jak ciężko rozmawia nam się do tej pory, nie chcę otwierać tego watku.
@orpblyskawica: Ciężko się rozmawia bo złościsz się na coś czego nie umiesz przed samym sobą nazwać, widzisz problem, stanowczo sprzeciwiasz się sposobom jego rozwiązania i nie potrafisz zaproponować żadnej alternatywy która by cię usatysfakcjonowała. Gdybyś miał 3 lata to powiedziałabym że potrzebujesz drzemki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie musisz tego pisać publicznie ale przyznaj przed samym sobą że w piździe masz los kobiet, nie obchodzi cię "dyskryminacja
wskaż mi proszę sytuację kiedy jakaś firma faktycznie urządziła taką akcję i faktycznie była z tego afera.


@Monke: Gdyby akcja oferowała jakieś korzyści tylko dla męzczyzn, a wykluczajac kobiety, to naturalnie że byłaby afera. Przecież było kilka przypadków podmiotów podejmujących takie "pozytywno"-dyskryminacyjne działania przeciwko kobietom, i nie kojarzę jwdnego przypadku, gdzie nie skończyło się to aferą.

Zobacz sobie np. aktualną sprawę dodatkowych punktów dla chlopców w liceum gdzieś w Polsce ...
@Falcon: Masz plusa za znalezienie przykładu. Co do afery to była tylko gównoburza w komentarzach, taka jak jest na wykopie za każdym razem kiedy ktoś znajdzie jakąś dyskryminacje mężczyzn np w tym wątku. Szkoła miała uzasadnienie takiego działania, wytłumaczyła powód i w artykule nie napisali żeby szkoła się wycofała z pomysłu, zresztą wg mnie nie powinna bo w tym przypadku ta dyskryminacja ma sens.

Jeśli takie afery zaliczamy to wtedy wychodzi
Szkoła miała uzasadnienie takiego działania, wytłumaczyła powód i w artykule nie napisali żeby szkoła się wycofała z pomysłu, zresztą wg mnie nie powinna bo w tym przypadku ta dyskryminacja ma sens.


Faktycznie, takiej wzmianki nie ma. Wczytałem się oczko głębiej, i okazało się, że liceum tak naprawdę wnioskowało, by dodatkowe 5 punktów przysługiwało za "płeć kobieta", ale zostało to odrzucone przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, i zamienione na "płeć mężczyzna". Ciekawe.

Nie