Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mireczki,

Proste a może nie proste pytanie. Czy roznawiac z pracodawcą o zdrowiu psychicznym (korpo)?

Przez ostatnie parę lat posypało mi się kilka spraw w życiu, głównie w kwestiach zdrowotnych, ale nie tylko. Od pewnego czasu dużo rzeczy mnie przerasta, żyje w ciągłym stresie ze sobie nie radzę. Tematy pracowe odkładam na ostatnią chwilę, jeśli pojawią się jakiś problem zdarza się ze staram się go ignorować do ostatniego momentu zamiast poprosić o pomoc, zapytać. Jak się możecie domyślać nie wpływa to pozytywnie na moją pracę.

Jako że już sam zaczynam zauważyć że to problem planuje rozpocząć terapię.

Ale wracając do mojego pytania - czy powinienem porozmawiać ze swoim managerem? Z jednej strony myślę że powinienem, żeby wiedział skąd biora się pewne problemy i ze pracuje nad tym żeby wrócić do normalności. Szczególnie ze korpo promuje mental health i zachęca do tego żeby o nie dbać. Z drugiej jednak strony martwię się, że to strzał w kolano - ze zacznie na mnie patrzeć inaczej, że od tego momentu będę widoczny jak na dłoni i każde moje potknięcie będzie kolejnym gwoździem do trumny i krokiem do mojego zwolnienia.

#pracbaza #korpo #zdrowiepsychiczne



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
  • 2
@mirko_anonim:

W polskim korpokołchozie nie. Ale w zagranicznym, takim gdzie co 5 minut trują dupę tolerancją inkluzywnością itd. jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ciężko powiedzieć, zależy od branży, szefa, korpo itd. są januszexy które wykorzystają to przeciwko Tobie, są sensowne miejsca i dobzi liderzy, którzy podejdą jak do człowieka.

W każdym razie skoro to zauważasz to namawiam do terapii/pogadania z psychiatrą, może ze dwa tygodnie zwolnienia od psychiatry pomogłyby się zresetować i odrobinę ogarnąć stres.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeżeli jesteś na wysokiej stopie zaziomeczkowania z przelozonym i czujesz że nie da się Ciebie łatwo zamienić(z perspektywy pracodawcy), to możesz pod warunkiem, że menago nie kapnął się jeszcze że twój performance polecial na leb.
Jeżeli jednak wasze relacje nie wychodzą poza pracownik-pracodawca, to chyba lepiej nie. Nie powiedziałeś jaka branża, ale aktualnie pełnie obowiązki aka menadżerskie dla stażystów w korpo i mam dostęp do formularza feedbackowego. W tym
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Odpowiedź anonimowego użytkownika:

Ja osobiście nigdy nie wspominam o żadnych szczegółach chorób, choćby i fizycznych.

Wolę wszystko przez papiery biurokracji L4 załatwić aniżeli dzielić się informacjami o sobie.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jestem kierownikiem w korpo. W moim zespole mam osobę, która ma swoje problemy i chodzi na terapię. Rozmawiamy o tym otwarcie ( w 2 osobowym gronie). Rozumiem problemy tej osoby i staram się adaptować w przypadku stresujących sytuacji tak, żeby skupiać się na rozwiązaniu problemu, a nie szukaniu problemu po stronie pracownika. Ostatnio dostałem pytanie od tej osoby, czy może zmienić godziny pracy, bo terapia wpada w standardowe godziny.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: #!$%@?, menadżerowi nigdy w życiu. Znajdziesz się na pierwszym miejscu do #!$%@? z roboty. Chyba, że twój menago to ziomek z którym wychyliłeś kilka flaszek. To tylko wtedy.

#!$%@? korpo o wellbeing i work-life balance kończy się właśnie wtedy kiedy zaczynają się twoje problemy osobiste i nie dowozisz tak jak w momencie zatrudnienia.
  • Odpowiedz