Wpis z mikrobloga

#subiekt #subiektgt Jest sobie taka konfiguracja - komputer podłączony do sieci, z zainstalowanym subiektem na którym jest postawiona baza i podłączona po USB drukarka fiskalna + 3 laptopy, które po sieci łączą się z PC i drukują na podłączonej do niego drukarce fiskalnej. Od jakiegoś czasu z laptopów trzeba podjąć kilka razy próbę drukowania i w końcu idzie. Czy coś można przegrzebać w ustawieniach, żeby to lepiej działało? Nie ma żadnego komunikatu ani nic.

Drukarka ma chyba opcję podłączenia do sieci (wydaje mi się, że byla to Elzab Mera Online). Czy taką podlączona do LAN mogę normalnie dodać do Subiekta i korzystać z fiskalizacji zdalnej? Czy dodać ją na każdym laptopie "normalnie" a nie jako SUZ?
  • 5
@drmar: Tak, wszystko w tej samej sieci, dzięki, będę próbował bo nie wiem czy USB nie jest tu jakimś wąskim gardłem, tym bardziej, że sam serwer stoi w pomieszczeniu nad biurem i podpięty jest przewodem USB ze wzmacniaczem.
Ważne żeby były w tej samej sieci, ustaw na sztywno ip w fiskalnej i nie powinno być problemu, nie wiem czy w drukarce nie trzeba zmienić portu komunikacji, nie mam doświadczenia z elzabem.
@drmar Niestety "wystąpił błąd podczas rejestracji fiskalnej dokumentu"

Ani dodanie po sieci, ani udostępnienie konfiguracji po sieci nic nie daje. Na jednym jest ok, na drugim nie idzie i znów na tym pierwszym też nie idzie