Wpis z mikrobloga

Hej mirki jestem nowy w świecie zegarków ale wpadło mi w ręce coś co chyba ma dużą wartość gdzie najlepiej się udać żeby taki zegarek sprawdzić albo jak to zrobić samemu ? zegarmistrz czy jubiler ? #zegarki #zegarkiboners
  • 20
@Doow: wstaw zdjęcie tutaj, to udowodnimy ci dlaczego ten rolek to podjęła. Z setek historii znalezionych lub podarowanych zegarków nie widziałem ani jednej gdzie zegarek miałby wartość. A jak koniecznie chcesz za to zapłacić to zależy od producenta. Czasami wysyła się do producenta, czasami można znaleźć zegarmistrza lub salon który się w tym specjalizuje.
Z setek historii znalezionych lub podarowanych zegarków nie widziałem ani jednej gdzie zegarek miałby wartość.


@wujekwichura: Takie historie się zdarzają, ale po prostu nie w Polsce ;). Byliśmy za biednym i odciętym od normalnego świata krajem, żeby po domach klasy średniej poniewierały się Rolexy z lat 50-80. Jak się trafi jakaś budżetowa Omega z lat 80 to już jest ogromny sukces.
@Del: akurat rolexy nie mają nic na deklach, przynajmniej większość modeli z tego co kojarzę - tutaj 1:07 na filmie

@Doow nie wiem czy to ta sama referencja co na filmie, możesz zobaczyć i porównać. Liczba podrabianych rocznie rolexów jest większa niż suma podróbek wszystkich innych marek zegarkowych razem wziętych, nie zaszkodzi iść do jubilera albo zegarmistrza ale jakiegoś dobrego a nie mietka co ma zakład od 30 lat i jedyne
Rinter - @Del: akurat rolexy nie mają nic na deklach, przynajmniej większość modeli z...
@Tisev7 @Del napisów z tyłu nie ma oprócz tego że jest wybita korona, 750 i jeszcze jedno 750 z jakimś znaczkiem niestety nie znam się na cechach i próbach. Jest sprawny i nakreca się przez poruszanie nadgarstkiem wszystko wygląda na solidne i dosyć ciężkie.Znalazlem sam pasek po tym numerze i identyczny znalazłem jako rolex aligator etc. widać na nim ząb czasu ryski tu i tam oraz zagięcia na pasku
@Doow: co Ci niby jubiler powie? Musiał byś zrobić dobre zdjęcia makro i wtedy możemy oceniać czy oryginał czy ryż. Wskazówki, korona, napisy, mocowanie wskazówek. Już po tym można poznać.
@Doow: w salonie kruka nic ci nie powiedzą, nie mogą nawet, tak jak wyżej wspomniałem jedynie weryfikacja w serwisie, żeby nie tracić na wysyłki ja Szwajcarię to serwis rolexa na placu konstytucji o ile dobrze pamietam
750 No to próba złota, a znak probierczy musiałbyś nam zrobić w makro żeby ocenić, porównać
Ale to równie dobrze możesz sobie sam wygooglować
Z tego co zwróciłem uwagę to nie zawsze dekiel był jakoś
@Doow: akurat Cellini nie były zbyt chętnie podrabiane, więc jest jakiś minimalny cień szansy, że jest prawdziwy. Po tych zdjęciach raczej nikt nic odkrywczego nie stwierdzi. Napisz gdzie mieszkasz, napewno ktoś poleci sprawdzonego zegarmistrza w okolicy.