Wpis z mikrobloga

Jaki kraj, oprócz #uk, dla kogoś kto mówi płynnie po angielsku, chce spokojnie żyć za granicą? Ewentualnie mógłbym się zacząć uczyć innego języka. W sumie jedyne warunki jakie mam to stosunkowo mili, otwarci ludzie, w miarę dużo pracy i brak ogromnego kryzysu mieszkaniowego.
#emigracja
  • 26
@3k1m: co to znaczy kryzysu mieszkaniowego?
Przecież obecnie domy się nie sprzedają już tak dobrze, i sam widzę że ludzie opuszczają ceny z 240 na 210 tys£ w ciągu 3 miesięcy.

Jak masz średnia lub powyżej średniej zarobki to cię to nie dotyczy, bo kilka lat oszczędności i masz na pół halupy,
Z minimalnej w każdym kraju będzie praktycznie niemożliwe żeby kupić jakąś nawet ruderę w kiepskiej dzielnicy,

W UK masz
@Big_Fomo:
Jak tam się żyje? Można porównać do UK?

@Dentka7
Rozumiem, że nielegalnie?

@adamsowaanon
Wiem, dzięki za długiego posta. Te domy nie są aż tak drogie, szczególnie na północy. Też aktualnie tam jestem, zarabiam całkiem dobrze, ale chciałbym zmiany na jakiś czas.

@Pieron
Była jakaś wiza IEC Kanada, tylko że na rok @elperson
Gdzieś polecasz?

@KollA
Może się mylę ale Malta kojarzyła mi się z krajem, gdzie jedzie się raczej już
@3k1m: no to co ci da Irlandia? Bo na pewno nie lepszą kasę,
Ja myślałem o Kanadzie pojeździć w zimę za kilka lat na daleką północ na okres 3-4 miesięcy,
Da radę zarobić 60.000 dolarów kanadyjskich za ten okres,
Ale na stałe bym tam nie pojechał.
Do Australii do pracy również pojawiły się ogłoszenia na forum dla kierowców niedawno,
@adamsowaanon:
Jedyny plus w Irlandii to język chyba. A do Kanady to nie trzeba od nowa robić prawka na CE? Jeśli chodzi o Australię to gdzieś widziałem jakieś ogłoszenia, ale potem ktoś powiedział że to był niby jakiś fejk. Z tego co widziałem to, normalnie do AU czy NZ, to ciężko jako kierowca. W sensie da się, ale dużo roboty papierkowej i dziwne wizy typu local skill shortage visas czy jakoś
@3k1m: Na chwile obecna raczej bym usunął Irlandie z listy ewentualnych miejsc do zamieszkania. Tak #!$%@? wzgledem dostępności domow nie było tu odkad pamietam. Jak ktos tu jest od lat I sie ze tak to nazwę ustawil, to mozna tu na prawde fajnie zyc...ale no wlasnie zaczynac teraz to wydaje mi sie mission impossible. Chyba ze masz kogos na miejscu znajomego kto by na początku pomógł, to można rozpatrywać. Roboty od