Wpis z mikrobloga

Zamawiam stal na fundamenty i chciałem przywieźć ją sobie do rodziców, tam poklecić zbrojenie, strzemiona i potem gotowe wywieźć na budowę gdy będą potrzebne. Na działce jeszcze nic nie ma i wydaje mi się ryzykowne wywozić to od razu tam. Dobrze myślę?

Drugie pytanie to czy jeśli dostanę stal w 12m kawałkach to zbrojenie robić bez wcześniejszego docinania (robić to dopiero na budowie) czy jednak zrobić gotowe elementy, które (wg założeń) później tylko włoży się do wykopu? Jakie macie praktyki co do tego?

#budowadomu #budowa #budujzwykopem
  • 5
Przygotuj wykop i szalunki. Wtedy zamów stal. Skręć i wrzuć w szalunki, całość zalej betonem kilka dni później. Nikt nawet się pewnie nie zorientuje, że gdzieś tam leży jakaś stal. Położysz na ziemi to spacerowicz nawet nie zauważy, że gdzieś tam może jakaś stal leżeć. Ja bym nie kombinował tylko skręcał sobie na budowie na spokojnie.
@Rubajticos: Ja tam najpierw ciąłem druty a potem kręciłem. Jeżeli stal ma 12m a robisz zbrojenie np. 8 metrowe to o wiele wygodniej się z tym poruszać.
Co do przechowywania stali to ciężko powiedzieć gdzie lepiej bo nikt nie zna okolicy. Napewno będziesz musiał organizować transport ponownie co wiąże się z kosztami.
@ProgramistaNaBudowie: tylko dodam od siebie, że to zależy jaki jest grunt, bo jak piaszczysty, to wykopy będą się dość szybko obsypywać, a kręcenie zbrojenia samemu trochę trwa. Mi samo powiązanie narożników w wykopie zajęło prawie dzień, a zbrojenie przywiozłem już przygotowane.