Wpis z mikrobloga

Co myślicie jakby Ukraińcy zrobili ofensywę i skierowali swoje wojska np. w stronę Moskwy? Wiem, że to nie realne z różnych względów ale zapewne Ruscy mają taką koncentrację sił na linii frontu oraz w Zaporożu, że tam będzie Ukraincom się ciężko przebić. Myślę, że Ruscy nie mają zabezpieczonej całej granicy z Ukrainą i z wojskowego punktu widzenia ten kierunek byłby najłatwiejszy.
#ukraina #wojna
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jergen: jak na razie wielka kontrofensywa jest zapowiadana od ponad pół roku, a z bahmutu nie mogą wypędzić garstek niedobitków którzy nie są regularną armią fr tylko zbieraniną najgorszego syfu dowodzoną przez najemników od wagnera także powodzonka
  • Odpowiedz
@Jergen: XDDD widzę ze propaganda działa. To ze kilka miesięcy temu zdobyli trochę terenu bo po prostu rucy sie wycofali aby zrelokować oddziały, to nie znaczy ze znów takie coś wyjdzie
  • Odpowiedz
@dedler123: wg mnie sukcesywne wypieranie ukrainow metr po metrze to ichniejszy sukces. udało się coś odbić ukrainie? jaki jest stosunek strat w ludziach? bo ty pewnie to jeden z tych co myślą że na 15 ruskich ginie pół ukraińca
  • Odpowiedz
@Jergen: Jakby to była gra, grałbym Ukraincami i miałbym savy to byłoby nawet zabawne. W praktyce rozciągnięcie linii logistycznych w ten sposób spowodowałoby upadek operacji, nawet w przypadku początkowych sukcesów.
  • Odpowiedz
@Jergen ja się zastanawiałem co by się stało gdyby zaatakowali swoje terytoria z... terytoriów Rosji. Tak żeby ominąć okopy. coś jak Niemcy Francuzom podczas 2Wś. pewnie ruskie by uznały to jako wypowiedzenie wojny ????
  • Odpowiedz
@Eternal_Oblivion: Ale ja tego słucham od początku wojny że ruscy idą metr po metrze, wioska po wiosce, szkoda że zapominacie że nagle pojawia się przełamanie frontu i tracą 5 razy więcej niż zdobyli przez ostatnie miesiące.
  • Odpowiedz
@Jergen: ja bym spróbował sie dogadać z Azerbejdżanem albo Kazachstanem, zbudować lotniskowiec i z Morza Kaspijskiego via Wołga i Moskwa podpłynąć pod Kreml. Nie wiem czemu Ukraina nie bierze tego pod uwagę, w Age of Empires mogłoby to zadziałać.
  • Odpowiedz
@Jergen: na ten moment cholera jasna czytam na takich gunwo stronach jak interia wp czy onet wstretna propagandę ukrow ilu to kacapy nie stracili żołnierzy w jeden dzień, wszędzie propaganda ukropow a efektów i odbijanych terenów na mapie brak :(
  • Odpowiedz
@Jergen: Generał Skrzypczak wspominał ostatnio, że obstawia jakiś atak na teren Rosji. Nie jako główne natarcie, tylko żeby odciągnąć ruskich, żeby musieli bronić terenu tam (a który pewne nie jest tak przygotowany do obrony).
  • Odpowiedz
To ze kilka miesięcy temu zdobyli trochę terenu bo po prostu rucy sie wycofali aby zrelokować oddziały


@Mezomorfix: Tak tak, wycofali się w geście dobrej woli i zostawili rzekomo swoje miasto, które chwilę wcześniej anektowali. Można by powiedzieć, że w 1939 Polacy też się wycofali z Warszawy w geście dobrej woli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz