Wpis z mikrobloga

Czy do projektu zagospodarowania działki (adaptacja projektu do warunków lokalnych) już są potrzebne warunki techniczne przyłączenia mediów?

Próbowałem się tego gdzieś doczytać ale nic nie mogę znaleźć? Z jednej strony wydaje mi się, że nie i ze to podczas adaptacji architekt na podstawie danych z map "sugeruje" przebieg przyłączy mediów i ich możliwość?

Chociaż z drugiej strony skąd ma wiedzieć jak poprowadzić przyłącza jak nie wie czy energia/wodkan zezwoli w ogóle na przyłączenie?

Tylko, jeżeli jest to potrzebne to coś mi się tu zapętla, bo np. aby uzyskać "warunki techniczne przyłączenia" np. do prądu trzeba dostarczyć do energetyki "Plan zabudowy na mapie sytuacyjno-wysokościowej" ale jak tutaj zrobić plan zabudowy jak nie było jeszcze adaptacji projektu do działki i nie wiadomo jak budynek zostanie usytuowany na działce?

#budowadomu #budujzwykopem #dom #budownictwo #architektura #pytanie
  • 5
@Catmmando: Potrzebujesz warunków technicznych, żeby przygotować zaadoptować projekt. Projektantem nie jestem, ale przy adaptacji architekt (projektant) wymagał dostarczenia tych dokumentów. Generalnie to nie jest problem bo piszesz zwyczajny wniosek do dystrybutora (energetyka/wodociągi) o wydanie i tyle. Tu nie ma filozofii.
@Hajo86: Ok, a co w takim razie, z tym, że aby wydać warunki techniczne dystrybutorzy wymagają

"Plan zabudowy na mapie sytuacyjno-wysokościowej"

jak to ma być właśnie sporządzone, skoro nie było adaptacji i nie wiadomo jak będzie konkretnie zaplanowana zabudowa na działce?

albo inny zapis

"plan zabudowy określający usytuowanie przyłącza w stosunku do istniejącej sieci oraz innych obiektów i sieci uzbrojenia terenu"

czy może to źle rozumiem i przekombinowałem i im (dystrybutorom)
@Catmmando:

Plan zabudowy na mapie sytuacyjno-wysokościowej

plan zabudowy określający usytuowanie przyłącza w stosunku do istniejącej sieci oraz innych obiektów i sieci uzbrojenia terenu


No ale chyba wiesz, jak chcesz usytuować budynek na swojej działce? Wchodzisz na geoportal i szukasz swojej działki. Tam w paincie wrysowujesz budynek (projekt już wybrałeś skoro chcesz go adaptować, wiesz jaki kształt ma budynek). Na geopoetalu możesz zobaczyć jak biegną media. Na tej podstawie wrysowujesz je w
@Catmmando: Czasem są takie problemy z d**y.
Mój przykład: w miejscu planowanego wjazdu do garażu mam latarnie oświetlenia ulicznego. Drogowiec nie przygotuje projektu lokalizacji zjazdu bo stoi latarnia, a elektryk nie przygotuje projektu przestawienia latarni bo nie wie gdzie będzie projektowany zjazd. ()
Generalnie martw się sam jak z tego wyjść :P