Wpis z mikrobloga

Tego Bartosiaka to chyba trzeba zamknąć już w szufladzie razem z szurami od ludzi-jaszczurów albo razem z Golonką w jego składziku na miotły xD
Bo wiecie- jak ruskie zaatakujo to NATO nas nie obroni. Bo przecież to wymaga długich debat, nikt nie odpali art 5 tak szybko, a ruskie już w Estonii i w Brzesciu bedo czekali żeby nas zjeść...
Bo przecież Sojusz nie wiedział o tym, że ruskie gromadzą wojska wzdłuż granicy z Ukrainą na wiele miesięcy przed atakiem. Nie mieli policzone co, gdzie i ile tego jest. Nie było konsultacji, wielokrotnych ostrzeżeń. Wzmocnienia wschodniej flanki, transferów uzbrojenia na Ukrainę. Nic z tych rzeczy. Pełne zaskoczenie . żodyn sie nie spodziewoł xD
Więc Polska nie może na NATO liczyć w razie co.
Bo wiecie- przyjdo w nocy jak bedziem spali, no a rano juz bedzie lipa i musztarda po obiedzie, a bez sniadania xD
Jak ktokolwiek po Ukrainie może jeszcze tego siewce strachu brac poważnie ?

#wojna #ukraina #rosja #bartosiak #polska #nato
  • 83
  • Odpowiedz
Muszą, bo takie są obowiązki członków NATO


@ElMurano: A Rosja musi szanować integralność terytorialną Ukrainy, bo podpisała memorandum budapesztańskie xD Ciekawi mnie, co ich zmusi do tej walki. Kartka papieru, którą podpisali? xD

Pomijając to, że traktat NATO wcale nie zawiera żadnego tekstu zobowiązującego kogokolwiek do walki.
  • Odpowiedz
@ruski_agent: nie porównój cywilizowanych ludzi, do zwierząt rosyjskich. Podpisuje się umowy to je się realizuje. Zmusi ich służba wojskowa i po prostu ludzie z wyższą rangą ich tu wyślą podczas potencjalnej wojny, tyle onucko. Kłamiesz manipulujesz, Artykuł 5 NATO mówi ci to coś onucko? Widzę, że twój nick to w 100% prawda XD Ile wam teraz płacą rubli za wpis w moskwie?
  • Odpowiedz
@ElMurano ma prawo weta W NIEKTÓRYCH DECYZJACH NATO no na pewno ma prawo weta do zabronienia pomocy jednemu ze swoich sojuszników, bo wykopek ruska onuca taką głupote pisze XDDDDD

@ElMurano szkoda z tobą gadać, ewidentnie masz coś nie tak w głowie. Wyzywasz innych, bo mają inne zdanie. Póki co to wychodzi, że ty jesteś ruską onuca, bo:
1. niepotrafisz pisać po polsku.
2. walisz pianę z pyska, jakbyś miał wściekliznę
  • Odpowiedz
@uriel_ck: "A jeśli ci chodzi o ten kom gdzie zaorałem twoją manipulacje z tym ruskim wetem to pisząc o sojuszniku chodziło mi o Polske nie o ukrów XD" umiesz czytać ruska onuco czy jeszcze się uczysz do trollowania mojego języka? Już za wczasu domyślałem się czym chcesz zmanipulować rudka onucko i już za wczasu cie zaorałem XD Powtórze głośno i wyraźnie, żeby nieogły inne ruskoe trolle takie jak tu manipulować
  • Odpowiedz
Podpisuje się umowy to je się realizuje.


@ElMurano: Fajnie, ale ta umowa ich nawet nie zobowiązuje do tego, żeby walczyły ich wojska za nas. Art. 5 niczego takiego nie mówi.

Zmusi ich służba wojskowa i po prostu ludzie z wyższą rangą ich tu wyślą podczas potencjalnej wojny, tyle onucko.


@ElMurano: Jak już, to wyśle ich rząd, który będzie pod presją opinii publicznej i grup interesów, które mogą nie
  • Odpowiedz
@ruski_agent: artykuł 5 jasno mówi, że każdy z członków NATO ma wysłać swoją armię (nie całą) do atakowanego sojusznika, bo atak na sojusznika jest interpretowany jako atak na nich, ale siejesz strach i nastroje antynatowskie ty ruska onuco, ile rubli za wpis płaci wam moskwa? Przegracie na ukrainie i eyginiecie, już teraz macie niską dzietność i niedobory mężczyzn w wieku reprodukcyjnym więc chinole wezmą wasze kobiety i zrobią z was
  • Odpowiedz
każdy z członków NATO ma wysłać swoją armię (nie całą) do atakowanego sojusznika, bo atak na sojusznika jest interpretowany jako atak na nich


@ElMurano: Nigdzie tak nie mówi. Jest tylko mowa o "pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego". Zatem użycie sił zbrojnych jest możliwe, ale nie pewne.

Tutaj masz słowa jednego z czołowych strategów w Waszyngtonie o tym, że jest jasna różnica między atakiem na USA a atakiem na członka
  • Odpowiedz
@ruski_agent: wracaj do moskwy ruska onuco, a nie tutaj straszysz Polaków i praktykujesz antynatowską propagande gdzie nie masz podstaw aby sądzić, że nie pomoże Polsce tylko to są twoje urojenia, gdybanie i myślenie życzeniowe podyktowane też przez twoich przełożonych z moskwy ruska onucko
  • Odpowiedz
@selflessness Są te Chiny, a wokół to co? Pustkowie? Inne kraje nie istnieją? Japonia z bardzo dofinansowanym wojskiem, Korea Południowa, Tajwan, Filipiny, Australia. Te kraje to pewni sojusznicy, a jeszcze są kraje które się z Chinami nie lubią czyli np. Wietnam i Indie. Wcale Stany na Pacyfiku same nie zostaną, a poza tym wojna w Europie będzie miała inny charakter. To będzie starcie sił lądowych i powietrznych, a NATO w Europie
  • Odpowiedz
NATO w Europie ma wystarczająco samolotów żeby Rosję zgasić nawet bez USA


@ali_baba: nie będzie żadnej walki zachodnia Europa- Rosja o Polskę, jeśli nie będzie przy tym wiodącej roli USA, tylko podział wpływów w Polsce.

po kilka tysiecy sojuszniczych
  • Odpowiedz
@selflessness Ja jestem zupełnie innego zdania, bo nawet pokrycie ochroną przeciwlotniczą i samolotami zachodniej części jest wystarczające.
Nie widzę w tym też żadnej logiki. Skoro Ukraińcom spoza NATO ślą sprzęt to w przypadku Polski nic nie pomogą. To się kupy nie trzyma. Nie mówiąc już o tym, że Rosja raczej nie zaryzykuje ataku na kraj NATO skoro ugrzęzli w nienatowskim kraju.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Ja tylko dodam taką uwagę, że w którym to miejscu jest napisane, że NATO nam gwarantuję stan sprzed ewentualnego konfliktu i że będzie podejmować decyzje całkowicie w interesie Polski i że w przypadku takiej wojny to interesy naszych partnerów będą w 100% tożsame z naszymi? Jest pomoc do której NATO się zobowiązuje i tyle. Uważam, że z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że NATO będzie wojskowo wspierać Polskę. Nie mniej
  • Odpowiedz