Wpis z mikrobloga

Tego Bartosiaka to chyba trzeba zamknąć już w szufladzie razem z szurami od ludzi-jaszczurów albo razem z Golonką w jego składziku na miotły xD
Bo wiecie- jak ruskie zaatakujo to NATO nas nie obroni. Bo przecież to wymaga długich debat, nikt nie odpali art 5 tak szybko, a ruskie już w Estonii i w Brzesciu bedo czekali żeby nas zjeść...
Bo przecież Sojusz nie wiedział o tym, że ruskie gromadzą wojska wzdłuż granicy z Ukrainą na wiele miesięcy przed atakiem. Nie mieli policzone co, gdzie i ile tego jest. Nie było konsultacji, wielokrotnych ostrzeżeń. Wzmocnienia wschodniej flanki, transferów uzbrojenia na Ukrainę. Nic z tych rzeczy. Pełne zaskoczenie . żodyn sie nie spodziewoł xD
Więc Polska nie może na NATO liczyć w razie co.
Bo wiecie- przyjdo w nocy jak bedziem spali, no a rano juz bedzie lipa i musztarda po obiedzie, a bez sniadania xD
Jak ktokolwiek po Ukrainie może jeszcze tego siewce strachu brac poważnie ?

#wojna #ukraina #rosja #bartosiak #polska #nato
  • 83
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania:

A co w tej wypowiedzi jest nieprawdziwego? :) Poza tym, nie kłam, że NATO coś robiło wcześniej (przed wojną z Ukrainą). Robiły WYBRANE PAŃSTWA i tyle.

I tak samo robiłyby WYBRANE PAŃSTWA po hipotetycznym ataku na... na przykład Polskę.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: gulu gulu dulu dulu hur hur xD

1. USA nie jest w stanie prowadzić dwóch pełnoskalowych wojen jednocześnie.
2. Sami określają sojuszników w Azji jako priorytetowych.
3. Bez nacisku i zaangażowania USA w Europie w przypadku Ukrainy nie byłoby nawet sankcji na SWIFT czy surowce (Niemcy nie chciały) i zostałaby ona sprzedana za paczkę fajek.

Teraz dodaj to sobie do kupy, ale załóż wojnę o Tajwan USA z Chinami. Jak
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: dodatkowo, Bartosiak mówi, że jak nas zaatakują, to mamy się cofnąć za Wisłę, żeby się skutecznie bronić. Z punktu taktycznego może jest to trafne, nie wiem nie znam się, to nie ja jestem ekspertem. Natomiast po tym co ta swołocz zrobiła w Ukrainie to wątpię, żeby dla ludzi przyjęcie ich tak głęboko było dobrym pomysłem.
  • Odpowiedz
NATO to w sumie taki zbiór WYBRANYCH PAŃSTW


@WiesniakzPowolania: nie, jest różnica, czy coś dzieje się na szczeblu NATO, czy poszczególnych państw. Niemce blokowały nawet zakup zakup karabinów snajperskich za pośrednictwem NATO dla Ukrainy xD
  • Odpowiedz
dodatkowo, Bartosiak mówi, że jak nas zaatakują, to mamy się cofnąć za Wisłę, żeby się skutecznie bronić. Z punktu taktycznego może jest to trafne, nie wiem nie znam się, to nie ja jestem ekspertem. Natomiast po tym co ta swołocz zrobiła w Ukrainie to wątpię, żeby dla ludzi przyjęcie ich tak głęboko było dobrym pomysłem.


@pitrek0090:

Może nie jestem wielkim fanem Bartosiaka, ale on sugeruje, że tworzenie linii obronnej na Wiśle
  • Odpowiedz
Teraz dodaj to sobie do kupy, ale załóż wojnę o Tajwan USA z Chinami. Jak wygląda wtedy art.5 xD?


@selflessness: A jakby moja babka miała wąsy i konia to by została Ułanem xD
Założyć to se można wszystko i wysnuć z tego dowolne wnioski xd
Więc zakładam, że jakby babka była Ułanem ( tylko musi mieć wąsy i konia- to ważne! ) to by pogoniła szablą ruskich aż za Ural.
Ot
  • Odpowiedz
@selflessness: Weź ty czytaj najpierw te swoje źródła xD

Cytat z tego samego artykułu tylko niżej :

Z komentarzem McCaula nie zgodził się Adam Smith, który jest najwyższym rangą przedstawicielem Demokratów w komisji ds. sił zbrojnych Izby Reprezentantów. Wojna z Chinami "nie tylko nie jest nieunikniona, jest również bardzo mało prawdopodobna" — powiedział w niedzielę w Fox News.


XD
  • Odpowiedz
@selflessness: Jaka debata? Jeden typ twierdzi, że bedzie wojna, a drugi że absolutnie nie bedzie. Wiec czemu mam wierzyć akurat temu co mówi, że bedzie? Wiem, ze ty razem z Bartosiakiem macie pewność.
Tylko ja bym chciał dowody na to a nie założenia. Bo ja se założyłem, że moja babka- Ułanka ( o ile bedzie miała oczywiscie wąsy i konia- to ważne! ) pogoni ruskich szablą za Ural i to założenie
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Po to ruskie na Białorusi robiły co roku ćwiczenia "Zapad" 10 km od polskiej granicy, żebyśmy w razie czego (gdyby coś ruskim odbiło) myśleli że dalej są to ćwiczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania:

Air Force general predicts war with China in 2025, tells officers to prep by firing 'a clip' at a target, and 'aim for the head'
“I hope I am wrong. My gut tells me will fight in 2025," said Gen. Mike Minihan in a memo sent to the officers he commands and obtained by NBC News.

Bartosikowe opowiadanie bajek, że NATO nam nie pomoże. Choć wszystkie fakty wskazują na coś
  • Odpowiedz
Bez nacisku i zaangażowania USA w Europie w przypadku Ukrainy nie byłoby nawet sankcji na SWIFT czy surowce (Niemcy nie chciały) i zostałaby ona sprzedana za paczkę fajek


@selflessness: Z jednej strony racja. Z drugiej strony Ukraina nie była w NATO,żeby traktowali ją jak państwo sojuszu i podejmowali identyczne środki jak po zaatakowaniu państwa NATO-wskiego.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania pomoc jest tylko dlatego, że państwa pomagające realizują interes USA. Gdy USA uzna, że nie stanowi to dalszego interesu, albo znajdą się ważniejsze sprawy np. Pacyfik, może nie być ani pomocy Ukrainie ani NATO. Może nawet dojdzie do tego, że załóżmy taka Rosja Nawalnego odwróci sojusz w zamian za strefę wpływów do Odry. Opieranie swojego bezpieczeństwa na sojuszu jest debilne. Debilami są wszyscy którzy nie wyciągnęli kszty wniosków z 1000 lat
  • Odpowiedz