Wpis z mikrobloga

Zakup nieruchomości wybudowanej w latach 60.

Co powinno być dołączone do zakupu?
Widzialem tylko akt własności oraz wypis księgi wieczystej.

Czy jakieś dzienniczki itd są potrzebne?
Nigdy nie kupowałem żadnej nieruchomości, a nie chciałbym się wrąbać.

Pytanie numer dwa.
Jezeli mam już ugadane warunki kupna jak wziąć na to kredyt? Trzeba pójść do banku przed notariuszem czy jak? W sensie czy dla banku potrzebna jakąś umowa czy coś w tym stylu że chce wziąć na hipotekę

#nieruchomosci #zakupdomu #dom #hipoteka #nieruchomosc
  • 4
@madap24488: jeśli jest pełna własność, to tylko sprzedający musi mieć akt nabycia u notariusza, oraz inne dokumenty które wynikają z tego aktu. zazwyczaj tylko zawiadczenie o braku zaległości w płatnościach czynszu, oraz brak osób zameldowanych.
warto sprawdzić KW, oraz czy nie ma tam działalności zarejestrowanej.

Najpierw do notariusza na umowę przedwstępna, z nią do banku po kredyt.
@majkel88: oczywiście ze nie trzeba. Ale różnica jest i bezpieczniej podpisać akt notarialny :) przedwstępna jeszcze z agencja jestem w stanie zrozumieć - bo podobnie jak wzory umow, maja to przygotowane. Ale umowa cywilno prawna przedwstępna między 2 osobami które nie maja o tym pojęcia prosi się o kłopoty. Chyba ze ktoś poświęci to 1-2h na czytanie internetu i zapisów prawa. Ale jak widać nie każdy to robi ( ͡°
Co powinno być dołączone do zakupu?


@madap24488: Zakup zabudowanej działki na rynku wtórnym wiąże się z koniecznością dokładnego sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości. W przypadku starych nieruchomości zdarza się, że są problemy z granicami działki, a także z przebudowami nieruchomości i remontami przeprowadzonymi niezgodnie z prawem. Zaletą zakupu przy pomocy kredytu hipotecznego jest to, że bank dokładnie sprawdzi stan prawny nieruchomości.

Jezeli mam już ugadane warunki kupna jak wziąć na to kredyt?