Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi czy nie znając się kompletnie na elektryce można zamontować wentylator łazienkowy. Wiecie, taki co będzie w miejscu kratki, bo patrzyłem i wszystkie są zasilane przez kabelki podłączane do instalacji ale to dla mnie czarna magia, ni hu hu na prądzie się nie znam:( Ewentualnie może istnieje taki i macie namiary na taki wentylator z zasilaniem zewnętrznym na jakiś akumulator baterie czy coś na zasadzie osadzenia i sobie działa bez konieczności podłączania jakoś poprzez te kabelki
#remont #remontujzwykopem #elektryka
  • 8
@aa-aa: a masz tam już przewody? W sensie wymieniać będziesz, czy chcesz dołożyć wentylatora miejsce gdzie nie ma zasilania?
1. Upewnij się, że możesz zamontować wentylator, bo możesz sąsiadom dmuchać.
2. Jak nie masz tam zasilania, to będziesz musiał kuć przewód.
3. W jakim trybie ma pracować wentylator? Razem ze światłem, ma być włączany manualnie, jakiś timer?

Jak chcesz wymienić, to z zachowaniem jakichś podstawowych zasad bezpieczeństwa jesteś w stanie samemu
Generalnie, jeżeli kompletnie temat jest ci obcy, to nie, lepiej oddaj to komuś do zrobienia.

Jeżeli ogarniasz na tyle, że wiesz jak wyłaczyć odpowiedni "bezpiecznik" , sprawdzić czy jest napięcie wyłączone, i nie pomylisz koloru brązowego z niebieskim (lub co gorsze źółto- zielonym) - to dasz sobie radę.
Powiedzcie mi czy nie znając się kompletnie na elektryce można zamontować wentylator łazienkowy.


@aa-aa: mozna, ale trzeba tez sie znac na budownictwie i nie zawsze taki wnetylator mozna montowac, bo zaburzysz cyrkulacje powietrza w pionie