Wpis z mikrobloga

#pracait #pracbaza #vpn #zagranico #korposwiat #programista15k

Mirki, mirabelki komputerowcy.
Żeby odpalić cokolwiek na komputerku muszę się zalogować przez Microsoftonline z kodem sms, wtedy odpala mi się też VPN z roboty i wszystko zapier@*@$ (przynajmniej w teorii tylko jak jestem w pl).
Będąc niedługo zagranico, Jak wykupie VPNa z polskim IP i będę się meldował przez bramkę z Polski to będzie wszystko fungowało?

P.s. Tagi dla zwrócenia uwagi przez fachowców, na komputerach znam się jak Sasin na wyborach
  • 4
@dlajego: to zależy przy podwójnym tunelowaniu może się coś #!$%@?ć. Chyba łatwiej zapiąć się RDP-em do kompa w Polsce z prywatnego i tak dobijać.
Pewność, że będzie grać, trzeba by tylko dobić się do kompa przekierowując porty o ile się da albo jakimś openvpnem do kompa.
  • 0
@Plewin994: chciałbym spróbować po najmniejszej linii oporu, niestety nie bardzo zrozumiałem twój komentarz ale odrobiłem z niego zadanie domowe w googlach i dziękuję ci! w sumie ten RDP jest bardziej wymagający ale bardziej sensowny, sam VPN nawet mi wydawał się zbyt łatwy
Zobacz opcje z przekierowaniem portów na routerze. Wtedy w RDP ustawiasz port np 103389 i na routerze ustawiasz, że przekierowujesz to z IP x.x.x.x na porcie 103389 na np. 192.168.100.100 3389, czyli natywny port rdp i adres komputera w domu.
Wtedy z kompa podajesz IP publiczne z domu + ten port 103389, na kompie dla bezpieczenstwa silne haslo i jesteś zalogowany na komputer w domu. Jak coś napisz na pw, pomogę ;)