Wpis z mikrobloga

@essos nie wiem czy są tematyczne słowniki ale deepl albo ewentualnie chat gpt powinny dać radę z samym tłumaczeniem. Lub jakis bab.la który pokazuje wyrażenia w kontekście.
@essos nie będę czegoś wymyślał z głowy bo z biznesem nie mam do czynienia w żadnym stopniu. Ale powyższe screeny tak do tego podchodzą. jeżeli takie rozwiązanie Cie nie przekonuje to może ktoś inny udzieli Ci lepszej odpowiedzi. pozdrawiam
@wyazz: Kurde, sory, zle powiedzialem z tym tłumaczeniem. Nie chodzio mi o tłumaczenie na polski, tylko tlumaczenie tego słowa po angielsku. Czyli np. Negotiate - i napisanie definicji po angielsku w kontekście biznesowym
essos - @wyazz: Kurde, sory, zle powiedzialem z tym tłumaczeniem. Nie chodzio mi o tł...

źródło: 12

Pobierz
@essos AAA to zupełnie zmienia mój proces myślowy. niestety nie znam taki narzędzi do tego stworzonych ale przy odpowiednim prompcie chat gpt pewnie Ci poda takie definicje w kontekście biznesowym a na pewno warto spróbować.
@wyazz: Obawuam sie tylko, ze ten chat moze podawac takie same definicje roznym oosbom, ktore wpadają na ten sam pomysł, a tu chodzi o tłumaczenia wyrazów w te tescie ktory wlasnie robie :P
@essos myślę że nie jeśli dasz dobry prompt i wygenerujesz więcej odpowiedzi. wydaje mi się to najsensowniejsze podejście pod test ale zrobisz jak uważasz. powodzonka z testem